Російський диктатор владімір путін, ймовірніше за все, продовжить мобілізацію у 2023 році. Він хоче зібрати 1 млн 200 тисяч бійців, яких планують відправити в Україну.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов на своєму YouTube-каналі.

За його словами, дані розвідки підтверджують інформацію, що після закінчення осіннього призову путін планує провести ще дві хвилі мобілізації, щоб до літа зібрати понад 1 млн військових, яких відправлять на фронт.

“Так, дійсно планується (проведення мобілізації, – ред.) у січні-лютому-березні провести другу хвилю, як каже розвідка. І третя хвиля планується на травень-червень. До літа путін хоче зібрати 1 млн 200 тисяч військових. Навесні він хоче мати вже 500 тисяч мобілізованих”, – каже Жданов.

До слова, диктатор Володимир Путін упродовж тижня тримає інформаційну паузу, коли його окупаційні війська програють на фронті в Україні. Диктатор вважає за краще говорити лише про перемоги, а от погані новини залишає іншим спікерам.

Про це йдеться у публікації Associated Press. Аналітики наголошують, що лідер Кремля, який раніше, за чутками, особисто керував військовою кампанією проти української держави та віддавав накази генералам на полі бою, цього тижня, здається, був зосереджений на всьому, окрім війни.

«Коли російське військове керівництво оголосило, що відводить війська з Херсона, у залі не вистачало однієї людини – глави РФ. У той час як міністр оборони Сергій Шойгу та головнокомандувач російських військ в Україні генерал Сергій Суровікін пояснювали причини відступу перед камерами, Путін відвідував неврологічну лікарню в Москві, спостерігаючи, як медик виконує операцію на мозку. Пізніше того ж дня він виступив на іншому заході, але не згадав про відступ із Херсона – найбільш принизливий відхід його військ з України. У наступні дні він публічно не коментував це», – наголошується у політичному аналізі AP.

Аналітики висловили переконання, що мовчання російського диктатора пов’язане з тим, що його країна стикається з невдачами, що ростуть, протягом майже дев’яти місяців бойових дій.

У статті наголосили, що Херсон був єдиною значущою «перемогою» для армії РФ. Наприкінці вересня Путін заявив про «анексію» Херсонщини разом із Запорізькою, Донецькою та Луганською областями, заявивши, що «люди, які там живуть, «стають громадянами РФ назавжди». Проте трохи більше ніж через місяць ЗСУ звільнили Херсон, над його адмінбудинками знову злетіли синьо-жовті прапори України.

Російське військове командування повідомило про завершення відходу з Херсона та прилеглих районів до лівого берега Дніпра 11 листопада. І з того часу Путін не згадував про відступ у жодному зі своїх публічних виступів.

Незалежний політолог Дмитро Орєшкін пояснив мовчання глави РФ тим, що він побудував політичну систему, близьку системі Радянського Союзу, в якій лідер чи «вождь» за визначенням не здатний помилятися.

«Путін та путінська система влаштовані так, що всі поразки перекладаються на когось іншого: на ворогів, зрадників, удар у спину, глобальну русофобію – на що завгодно. Тож якщо він десь і загубився, то, по-перше, це неправда, а по-друге, це був не він», – пояснив політолог.

Дехто з прихильників Путіна поставив під сумнів таке його очевидне дистанціювання від того, що навіть прокремлівські кола вважали критичним розвитком війни. Інші прагнули надати відступу військ «позитивного відтінку і вплести до нього Путіна». Аналітики кажуть, що так можуть ставитись до цього і деякі прості росіяни.

Водночас, за словами Орешкіна, російські «яструби» – активні прихильники Кремля, які закликають до рішучих дій на полі бою і не в захваті від відступу Херсона – регулярно завдають ракетних ударів по енергосистемі України. Він вважає, що вони не завдають великої шкоди українській армії і мало що змінюють на полі бою.

Але треба створити образ переможного вождя. Тому треба проводити якісь удари та голосно про них кричати. На мою думку, саме цим вони зараз і займаються», – констатував політолог.