Військовий експерт Олег Жданов каже, що існують різні варіанти, як звільняти на Донбасі міста, що від 2013 року перебувають в окупації.
За його словами, все залежить від наявності резервів, а також від можливостей Збройних сил України. Жданов вважає, що, наприклад, звільнення Донецька не повинне завдати багато проблем. Таку думку він висловив в інтерв’ю УНІАН. За його словами, в окупованому місті немає російських військ, а ворожі гарнізони переважно розосереджені у промзонах навколо.
“У серпні ми виходили на Демидівські висоти над Донецьком і завдавали вогневого ураження по промзонах, по складах. Ми там дуже добре прорідили і техніку, і склади. За наявності можливостей ми можемо заходити і займати місто – це перший варіант. Другий варіант – це обхід. Ми можемо рухатися між містами. Міста просто брати в облогу і змушувати противника капітулювати або змушувати їх іти заздалегідь, щоб не потрапити в оточення”, – наголошує Жданов.
Зазначимо, що контрнаступ ЗСУ на Харківщині не досягнув кульмінації і просувається на Луганщину. Армія Російської Федерації не змогла утримати береги річок Оскіл і Сіверський Донець. Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту дослідження війни (ISW).
Американські аналітики наголошують, що місцевість західної частини Луганщини підходить для ведення швидкої маневреної війни. Саме її українські сили ефективно використовували у східній частині Харківської області на початку вересня. Наразі немає жодних ознак того, що російські військові істотно укріпилися у західній частині Луганської області, зауважую в ІSW.
“Північні та південні контрнаступи України, імовірно, змушують Кремль надавати пріоритет захисту одного району операцій на шкоду іншому”,- йдеться у звіті.
Саме це один із факторів, який потенційно підвищує ймовірність успіху України в обох районах, зауважують фахівців Інституту. Крім того, Збройні сили України, звільнивши село Давидів Брід у Херсонській області від окупантів, отримали дуже важливий плацдарм для подальшого контрнаступу на півдні. Про це розповів військовий експерт Олександр Коваленко
“Давидів Брід має дуже важливе значення саме по розширенню плацдарму по лівому берегу від Інгульця. Саме в цьому районі почались іще влітку дії щодо зайняття локацій, зайняття позицій щодо подальшого розширення плацдарму Збройними силами України, які форсували Інгулець. Це досить вигідний населений пункт, який відкриває можливості Збройним силам України по основному шляху в напрямку Берислава виконувати контрнаступальні дії. Саме зараз вони вже відбуваються”, – пояснив військовий експерт.
За його словами, основні контрнаступальні напрямки залежать від наявності там логістичної артерії – автомобільної дороги, якоїсь траси, залізниці.
“Це все між собою пов’язано, тому що логістика вирішує майже все, це номер один в успіху того чи іншого контрнаступу на тому чи іншому плацдармі. Тому Давидів Брід – найголовніша локація, яка дозволяє нам відкрити північний напрямок контрнаступу в напрямку Берислава. Інший напрямок – північно-східний, він розпочався трохи раніше, ніж було звільнено Давидів Брід… Тому з двох напрямків відбувається контрнаступ ЗСУ до Берислава, а з Берислава це вихід через Козацьке в зону Каховки”, – пояснив Коваленко.