Історія з кримінальною справою проти колишнього майора Управління держохорони Миколи Мельниченка затягнулася надовше, ніж «касетний скандал», який вибухнув із прив’язкою до «плівок Мельниченка».
Епопея тягнеться досі. І рішення Печерського райсуду, який дав дозвіл на арешт майна Мельниченка та затримання екс-майора, — лише чергові три крапки у ній.
«Довгограючу» справу то закривали, то знову поновлювали. До звинувачень у шпигунстві додалася стаття щодо легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом. За версією слідства, Мельниченко відмивав гонорари, отримані від закордонних структур. Тих, яким нібито продавав «держтаємну» інформацію, «підслухану» у кабінеті тодішнього президента Кучми.
Серед придбаного в Україні за «матеріальну винагороду» — дві квартири, будинок та дві земельні ділянки. На цю нерухомість і наклали арешт рішенням Печерського суду. До квартир, будинку та землі додали три авто (парочку Lexus і Toyota Сamry), зареєстровані на дружину Мельниченка — «діву» Наталю Розинську.
Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство
Майно — під арешт, екс-майора — примусово до суду, для обрання запобіжного заходу. Ось тільки з доставкою — проблема. Мельниченко із дружиною давно у Сполучених Штатах осів. У всеукраїнський розшук його ще у вересні 2011-го оголосили. А ось що з міжнародним розшуком, достеменно так і не відомо. Була інформація про те, що у квітні минулого року Україна надсилала матеріали щодо Мельниченка в Інтерпол. Але, зі слів Розинської, Інтерпол відмовився вносити екс-майора у свою базу.
Від висунутих звинувачень Мельниченко відхрещується.
А чергову активність українських органів у своїй справі пов’язує з політикою. Каже, у ситуації, коли немає політичної волі розставити крапки над «і» у справі про вбивство Георгія Гонгадзе, у пригоді стає справа проти Мельниченка — дискредитують свідка.
«Якщо ГПУ використовує „плівки Мельниченка“ проти нього самого, то таким чином фактично визнає їх дійсність, допустимість та законність як речових доказів, — написав у Facebook адвокат екс-майора Микола Неділько. — Проте свого часу Печерський райсуд Києва їх такими не визнав. Тому виникає логічне запитання: чому ж ці плівки як речові докази визнає ГПУ і як належні речові докази не використовує проти фігурантів, які на них записані? ФБР „плівки Мельниченка“ у частині запису розмов щодо Гонгадзе передавав свого часу заступник голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Юрій Луценко, який на сьогодні є генпрокурором і відомство якого розслідує цю справу, – заявив він.