Росія перекинула в Україну частини нової 25-ї загальновійськової армії, які планувала розгорнути тільки з грудня цього року.
Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії у середу.
«З великою ймовірністю частини нової 25-ї загальновійськової армії Росії вперше перекинуті в Україну. Формування, найімовірніше, зосереджено у Луганській області на північному сході країни», – йдеться в огляді.
Ще в серпні 2023 року в оголошеннях про набір до 25 загальновійськової армії йшлося, що вона буде розгорнута в Україні тільки з грудня 2023 року, зазначили британські аналітики.
Цілком імовірно, що частини були відправлені в бій раніше терміну тому, що Росія продовжує відчувати надмірне навантаження на фронті, а Україна продовжує контрнаступ на трьох напрямках, зазначила британська розвідка.
Однак існує також реальна можливість того, що Росія спробує використати частини 25-ї загальновійськової армії для створення резервних сил, які не будуть задіяні у бойових діях та забезпечать командуванню більшу оперативну гнучкість.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
Також варто додати, що росіяни для відбиття втрачених позицій перекидають на проблемні ділянки фронту підрозділи, що складається із колишніх увʼязнених. З Маріуполя в район Івченкового Запорізької області окупанти надіслали близько 200 колишніх увʼязнених з метою створення штурмових загонів для захоплення Роботиного.
Про це речник Генштабу Андрій Ковальов повідомив у ефірі телемарафону.
Він зазначив, що до 120 колишніх «зеків» також перевезли з Луганська до Мелітополя.
Ковальов повідомив, що ці колишні «зеки» використовуються окупантами для так званих мʼясних штурмів.
Також, російські окупаційні війська на півдні України зосередили свої зусилля на нарощуванні можливостей другої і третьої лінії оборони.
Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський.
“Противник сподівався, що все-таки першу лінію оборони прорвати не вдасться, тому він нібито зосередив основну масу зусиль на нарощуванні оборонних можливостей саме на цій першій, або головній, лінії оборони. Зараз він змушений гарячково задіяти всі ще наявні резерви і ресурси для того, щоб наростити можливості другої та третьої лінії оборони, резервних ліній. Звичайно ж, складно сказати, що це йому вдасться повною мірою. І часу на це у нього вже немає, перебуваючи під постійним тиском українських Сил оборони”, — сказав експерт.
Він уточнив, що під “нарощуванням оборонних можливостей” мається на увазі створення додаткових інженерних споруд, додаткових ліній окопів, траншей, опорних пунктів. Російські окупанти також хаотично дистанційно мінують підступи до оборонних позицій, щоб максимально ускладнити роботу саперів, українських підрозділів, які ведуть наступальні дії на цьому напрямку.
“Противник робитиме все можливе, щоб утримати ці лінії оборони. Але тут уже фактор часу відіграє дуже велику роль, тому що від того, як швидко ми підійдемо до цих ліній і як швидко ми прорвемо їх, залежить питання підготовки саме вже наступних резервних ліній оборони, які противник намагається утримати всіма силами. Я хочу попередити, що іноді існує така думка: ось перервемо головну лінію, далі буде легше. Легше не буде, тому що противник запекло намагається утримати позиції на всіх напрямках, тому він намагається зробити все можливе, щоб не допустити нашого подальшого прориву. Ми уважно стежимо за просуванням наших військ, розуміючи, з якими серйозними проблемами ми стикаємося на всіх напрямках”, — сказав Грабський.