Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про необхідність терміново провести комплексну реформу Ради безпеки ООН.
Про це повідомляє Anadolu.
Турецький президент зазначив, що нинішній порядок, за яким лише кілька країн впливає на “долю людства”, не є стійким. Тому він закликав до всеохопної реформи Ради безпеки ООН.
“Нинішній порядок, який захоплює долю людства між вустами 5 країн, не є стійким. Існує нагальна потреба в тому, щоб РБ ООН було реформовано з інклюзивним і всеосяжним розумінням”, – наголосив Ердоган.
Щодо війни Росії в Україні очільник Туреччини висловив віру в можливість “підтримання справедливого миру, який дозволить обом сторонам отримати почесний вихід, і який виведе наш регіон з виру, в який його втягнуто”.
До складу Радбезу входять п’ять постійних членів ООН, включаючи Росію, Велику Британію, Францію, США та Китай, які мають право вето, а також 10 країн-членів на ротаційній основі.
Росія з 1 квітня і протягом місяця головуватиме на ротаційній основі в Радбезі ООН.
Президент України у зв’язку з цим закликав до реформи Радбезу, “щоб держава-терорист і будь-яка інша держава, яка хоче бути терористом, не могла зруйнувати мир”.
Глава МЗС Чехії підтримав заклик Києва, а головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зазначив, що початок головування Росії “пасує дню дурня”. Він наголосив, що ЄС виступатиме проти будь-яких зловживань з боку Росії під час головування в ООН.
“Перехід головування в Раді Безпеки ООН до Росії пасує першому квітня. Попри те, що Росія є постійним членом Ради Безпеки, вона постійно порушує саму суть правової бази ООН. ЄС виступатиме проти будь-яких зловживань з боку Росії під час головування в ООН”, — написав Боррель.
Також важливим фактом є те, що Велика Британія заблокувала віртуальну участь на засіданні Ради Безпеки ООН уповноваженої з прав дитини рф марії львової-бєлової, яку Міжнародний кримінальний суд оголосив у розшук разом із путіним.
Про це повідомляє Reuters.
«Їй не можна надавати платформу ООН для поширення дезінформації. Якщо вона хоче відповісти за свої дії, вона може зробити це в Гаазі», – сказав речник британської місії при ООН у Нью-Йорку.
Крім львової-бєлової, планується участь ще чотирьох чиновників, які займаються вивезенням дітей з України.
Україна наразі встановила понад 16 тисяч дітей, яких депортували з окупованих територій. Натепер вдалося повернути 328 дітей.
Напередодні, 4 квітня, львова-бєлова заявила про затримання російськими силовиками на кордоні з Білоруссю підлітка, депортованого з Маріуполя до рф. Український омбудсмен розповів, що 17-річного Богдана Єрмохіна спочатку вивезли з Маріуполя до Донецька, а потім до росії у прийомну сім’ю — хоча хлопець має в Україні сестру.
У лютому Обсерваторія конфліктів та Єльська лабораторія гуманітарних досліджень зібрали інформацію про щонайменше 6000 дітей з України віком від 4 місяців до 17 років, яких утримували або утримують у російських таборах та інших закладах після 24 лютого 2022 року.
Неформальні зустрічі не проводяться в залі засідань Радбезу ООН. Щоб транслювати подібні зібрання, потрібне погодження всіх 15 членів Радбезу.
Блокування трансляції неформального засідання Радбезу стається вкрай рідко. Минулого місяця Китай заблокував онлайн-трансляцію неформальної зустрічі, скликаної США щодо порушень прав людини в Північній Кореї. NYT пише, що це був перший випадок, коли хтось із членів Радбезу виступив проти трансляції.
росія вже пообіцяла знайти альтернативу для трансляції, але як вона це зробить, незрозуміло. Без трансляції подія стосуватиметься лише присутніх дипломатів та журналістів.