Російські окупаційні війська кілька місяців тому почали виводити свої підрозділи з Білорусі. Станом на сьогодні Російська Федерація в рамках ротації вивела практично всіх своїх військових з Білорусі, де вони проходили тренування й підготовку, заявив на брифінгу речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
“На щастя, кількість російських військових, які перебували на території Білорусі і залучені до навчання, перебували на білоруських полігонах за останній час тільки зменшувалася. Ще донедавна ми фіксували цю кількість на рівні до 2 тисяч військовослужбовців, але на даний момент пройшла чергова ротація, і практично всі російські військові виведені з території Білорусі”, – сказав він.
Речник наголосив, що не можна виключати, що за деякий час чергові підрозділи знову будуть заведені на територію Білорусі, і надалі використовувати країну як майданчик або полігон для навчання своїх підрозділів, але наразі таких пересувань не фіксують.
“Ситуація по кордону з Білоруссю залишається повністю контрольованою. По той бік кордону ми не бачимо, щоб ворог мав угруповання, яке могло б здійснити повторне вторгнення на територію Україну. Попри все ми маємо бути готовими до будь-якого розвитку ситуації”, – додав він.
Додамо, що про те, що загроза вторгнення на територію України з Білорусі наразі відсутня, заявив Президент України Володимир Зеленський за підсумками засідання Ставки Верховного Головнокомандувача.
“З урахуванням даних розвідки та вжитих заходів загроза вторгнення з Білорусі – відсутня. Заслухав доповідь начальника ГУР МО Кирила Буданова”, — йдеться у дописі глави держави.
Тим часом ЗСУ продовжують посилювати оборонні заходи на кордоні з Росією, створюючи «непрохідну зону». За останні десять днів було викопано тисячі траншей та ровів.
Про це у четвер, 13 червня, заявив командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв у Командуванні Об’єднаних Сил ЗС України у Facebook.
Він зауважив, що Сили оборони продовжують будувати інженерні загородження вздовж державного кордону: розкопують протитанкові рови та мінують місцевість.
Також, за його словами, ЗСУ встановлюють мінні поля, щоб через кордон не змогли проникнути російських диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ) та бронетанкова техніка.
«Ми розуміємо, що лінія державного кордону з нашими північними сусідами у цивільному вигляді ще нам довго не знадобиться, оскільки по той бік кордону друзів у нас немає. Тож поставлене завдання, зробити прикордонну смугу для ворога непрохідною», — зазначив Наєв.
Зокрема, Наєв наголосив, що за останні десять днів Сили оборони України:
встановили 30 протитанкових мінних полів та загороджень з використанням понад 5,8 тисяч мін;
вздовж кордону обладнали близько 5 тисяч метрів траншей та 6,5 тисяч метрів протитанкових ровів;
спорудили 80 перекритих щілин, укриттів і вогневих позицій для особового складу, а також вогневих позицій для важкої техніки.
Крім цього, Сергій Наєв завив, що на півночі країни розвідка, СБУ та інші розвідувальні органи сил оборони відслідковують місцезнаходження ворога.
За його словами, українська розвідка разом зі Службою безпеки України, іншими розвідувальними органами Сил безпеки та оборони володіє інформацією, де знаходяться ворожі сили, чим займаються, що у них є на озброєнні, навіть який у них одяг та чим харчуються.
«Ми робимо все для того, щоб забезпечити безпеку цивільного населення. Українці мають бути впевненими у національних Збройних Силах», – зазначив Наєв.