Росія прорахувалася, коли зробила ставку на танковий наступ. За словами експерта, саме протитанкове озброєння допомогло ЗСУ зламати всі плани окупанта. Почавши повномасштабне військове вторгнення на територію незалежної України Росія прорахувалася, роблячи ставку на танковий наступ.
Про це в інтерв’ю УНІАН заявив військовий історик Михайло Жирохов.
“Росіяни чомусь вважали, що танки – це основа наступу, адже у них є величезна кількість техніки та піхоти (армія РФ – це 2 мільйони військовослужбовців). Мовляв, кидаємо 300 танків і прориваємося до Києва. Тобто вони вважали, що за стандартами Другої світової вони підуть у наступ “ударним кулаком” – з танками попереду і піхотою позаду”, – зазначив експерт.
За словами експерта, саме протитанкове озброєння допомогло ЗСУ зламати всі плани окупанта.
“Однак якщо у 2014 році українська армія фактично не мала західної протитанкової зброї, РФ ще могла ефективно використовувати танки. А тепер якщо в українського піхотинця є західний гранатомет, він спокійно розстрілює той російський танк”, – зазначив експерт.
Таким чином, Можна казати про деградацію російської армії навіть на рівні штабів та генералів.
“Можна казати про деградацію російської армії навіть на рівні штабів і генералів, які не розвивалися, а робили помилкові висновки з локальних воєн останніх років. Єдиний бойовий досвід, який у них є – це війна в Сирії. Там бойові дії велися проти слабкого противника в полігонних умовах. І саме цей досвід вони перенесли на війну з Україною”, – зазначив експерт.
За словами історика, Росія не врахувала технічний прорив і в цьому була її основна помилка.
“Їх оперативно-тактичне мистецтво в якийсь період закостеніло. Вони не розвивалися і не побачили технологічного прориву. Зараз свою роль починає відігравати й безпілотна авіація, й інші види озброєнь. Тому, з військової точки зору, напад на Україну 24 лютого тими силами, якими РФ його здійснювала, був безглуздим. Двісті тисяч людей на семи оперативних напрямках – це просто “розмазати” тонким шаром. Однак політичні цілі були поставлені попереду військових”, – зазначив експерт.
З військової точки зору лише в травні почнеться літня кампанія. Вона буде тривати, мінімум, до осені. Це очевидно з темпів, якими росіяни наступають: наступ є дуже млявим. Проте нам, все-таки, не варто недооцінювати ворога. Якщо ще місяць тому наші західні партнери ясно давали зрозуміти, що Україна має захищатись лише на своїй території, то тепер США та Великобританія вже прямо заявляють, що завдавати ударів по Росії для України не табу. Як ви оцінюєте таку зміну підходів?
З початку широкомасштабного російського вторгнення Захід дуже побоювався, що удари по Росії будуть розглядатися нею як привід для використання ядерної зброї. А те, що західні лідери змінили риторику в один момент… Можна припустити, що вони або отримали відомості про реальний стан російської ядерної зброї, або американці надали якийсь план дій у випадку ядерної загрози. Що саме сталося, ми не знаємо. Але саме з цього моменту питання зі надання Україні потрібної зброї почало вирішуватись.
Останнім часом в прикордонних з Україною областях РФ горять військові склади та нафтобази. Ми до цього причетні? Міноборони України сьогодні фактично перейняло ізраїльський досвід, коли Міноборони Ізраїлю не коментує будь-які операції ізраїльської армії за кордоном. Завдавання ударів по російській території призведе там до внутрішньої катастрофи. Адже двадцять років в російську армію вкладалися чималі гроші – це ж “друга армія світу”. А виявилось, що Україна, навіть не член НАТО, може пробити російське ППО.