За останні кілька тижнів на лівобережжі Херсонщини Сили оборони України за допомогою HIMARS накрили два окуповані села, а також два мости через Північно-Кримський канал. Це може вказувати на те, що ЗСУ готуються до серйозних наступальних операцій, які відбудуться найближчим часом.
Про це повідомив полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв’ю українським засобам масової інформації.
Як пояснив військовий аналітик, коли починається ліквідація мостів та логістичних ланцюжків, це означає, що протягом місяця варто чекати на якісь серйозні наступальні дії.
«Можливо, йдеться навіть про форсування Дніпра, – припустив полковник. – Росіяни бояться ухвалити таке рішення, а наші вже почали підготовку до цього самого форсування. Подивимося, найближчого місяця все стане зрозумілим».
Також Світан наголосив, що підготовчі заходи розпочинаються саме за два-три тижні, а іноді навіть за місяць до серйозних наступальних операцій. Це пояснюється тим, що якраз протягом місяця ворог встигає переналаштувати постачання військової амуніції та повністю відновити те, що б не було зруйновано.
На додачу Роман Світан висловився про погодні умови і кому вони вигідні на фронті.
Несприятливі погодні умови можуть значно вплинути на ситуацію на передовій. Однак не вся ділянка фронту схильна до природних катаклізмів.
«Справа в тому, що умови по лінії фронту залежно від погоди – це все прогнозовані речі. Причому не вся ділянка фронту схильна до природних катаклізмів. Наприклад, коли розпочнуться дощі, будуть серйозні проблеми на східному фронті – на Луганському, Донецькому напрямку та частково у східній частині Запорізького фронту. Там ґрунти жирні, там до 80 сантиметрів чорнозем. Тому як тільки починається вода, там дійсно рухатися практично неможливо. Вже зараз відбувається заморожування цієї частини фронту, ми це чудово бачимо. Східна частина Запорізького фронту після того, як ми вирівняли фронт, перейшла вже в режим активної оборони. Донецький та Луганський напрямки також переходитимуть у цей режим. І на цій ділянці фронту такий режим нам вигідний, оскільки там напрямків для стратегічних наступів немає», — сказав він.
На його думку, дощі відчинять для ЗСУ вікно. А ось росіяни могли б там намагатися наступати, але саме погода їм перешкоджатиме це робити.
«Західна частина Запорізького фронту і Херсонський напрямок не так схильна до поганої погоди, як східні регіони. І ми теж цим користуватимемося. Ніхто заморожувати просування в основному напрямку в бік Токмака не буде. Навпаки, збільшуватимуться зусилля за рахунок звільнених сил і засобів на інших ділянках фронту. Все це було продумано, все це є в канві плану наступальних дій. Якщо у нас вистачить сил та засобів, ми можемо форсувати Дніпро та рушити у бік Армянська. Вікно на західному фронті не закриває погода. Навпаки, за деякими позиціями там можна посилитись, оскільки у росіян, на відміну від нас, дуже велике плече доставки військової техніки. До Токмака їм потрібно їхати 500-700 кілометрів під дощем, грязюкою. А у нас плече доставки коротке – поруч Запоріжжя. По суті нам вигідно там наступати», — додав він.
Крім цього, Світан висловив думку про те, що руйнування залізничної інфраструктури та поїздів, що перевозять боєприпаси та паливо, в окупованому Мелітополі Запорізької області має значний вплив на логістику російських окупаційних військ. Цей вплив вплинув на ситуацію в районі Роботино.
Експерт наголосив, що нещодавні підриви поїздів мали місце. Один із них стався у Мелітополі на відстані понад 100 кілометрів від передової. Ці дії спрямовані на припинення руху російської військової техніки, підкреслив Світан.