Фактичний годувальник "Народного фронту" Микола Мартиненко та його адвокати у суді намагалися не допустити розгляд доказів, які НАБУ отримало від прокуратури Швейцарії. Підстава – докази передали на закодованій флешці, а не на проштампованих папірцях. На флешці – інформація від швейцарських банків, де Мартиненко фігурує як бенефіціар компанії, що отримувала відкати.
Про це розповів у своєму відеоблозі "Право на гідність" Віталій Шабунін.
За його словами, іноземним правоохоронцям вдалося отримати величезну доказову базу під час обшуків та інших слідчих дій за кордоном, які проводилися за запитами НАБУ. Мартиненко боявся цієї флешки, бо на ній – докази його причетності до крадіжки 6,5 мільйона євро.
Визнання флешки недопустимою стало би не лише індульгенцією для Мартиненка і вже готовим виправдальним вироком щонайменше по одному епізоду, а й плювком в очі іноземним партнерам та інституту міжнародної співпраці в кримінальному процесі в цілому. Спільними зусиллями багатьох хороших людей цю небезпеку вдалося ліквідувати. Суд прийняв докази до розгляду, – повідомив Шабунін.
І додав: "До речі, знаєте, хто саме допомагав Мартиненку та іншим топ-корупціонерам відбиватися від детективів НАБУ? Генеральна прокуратура Порошенка, в тому числі генпрокурор Юрій Луценко".
Шабунін зазначив, що під час обшуку в офісі Мартиненка детективи НАБУ з-поміж іншого вилучили лист з текстом запиту Мартиненка до ГПУ, а разом із ним і відповідь, яку прокуратура мала надати.
Круто правда? Оце я називаю клієнтоорієнтований підхід. Обслуговування краще ніж в "Макдональдсі". У 2016 році генеральний прокурор Юрій Луценко особисто намагався допомогти Мартиненку та іншим фігурантам справ НАБУ, – сказав Шабунін.
Журналіст нагадав, що Луценко тоді закидав МЗС листами про те, що НАБУ займає "деструктивну позицію", позиціонуючи себе центральним органом із міжнародно-правового співробітництва. Такими листами він намагався спрямувати всю міжнародну співпрацю НАБУ виключно через посередництво Генпрокуратури. А заступник генпрокурора Євген Єнін проводив зустрічі з іноземними прокурорами, застерігаючи їх від прямої співпраці з НАБУ.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Яка в Луценка турботлива команда. Просто "Генеральна корупційна адвокатура", – іронізував Шабунін.
До слова, у 2019 році на утримання "прокурорського кодла", як називає його Шабунін, на чолі з Луценком українці заплатять понад сім мільярдів гривень.