Сьогодні минає 100 днів, як Юрій Луценко очолив генпрокуратуру.

Він замінив на цьому посту Віктора Шокіна і став уже 4-им очільником ГПУ з часу революції гідності. В день обрання йому аплодували та водночас кричали "ганьба". Бо під Луценка змінили закон – вища юридична освіта на цій посаді перестала бути обов'язковою. Але ліпшої кандидатури президент не знайшов. Луценко погодився віддати прокуратурі півтора року, а потім, запевнив, піде.

Луценко обіцяв очистити ГПУ, але більшість заступників Шокіна залишились і після зміни керівника. Лише зараз знову піднімають старі справи. З останнього: знову затримали екс-регіонала Олександра Єфремова та його колишнього однопартійця Володимира Медяника – за сепаратизм. Екс-керівників НБУ – за розтрату грошей. І нарешті знайшли зброю, з якої розстрілювали майданівців.

На думку експертів, 100 днів – занадто мало, щоб показати результат і довести справу до кінця. Утім, поруч з активізацією змін помітні помилки. Скажімо, нардеп Онищенко, пов'язаний із газовими схемами, таки зумів утекти за кордон. А ще залишилися старі традиції і кругова порука.

Ще одна нова історія, яка кинула тінь на прокуратуру – катування працівників НАБУ в підвалі ГПУ. Це дуже обурило громадськість і стало найбільшим негативом за час роботи Луценка на посаді. Тепер йому слід не лише довести заново відкриті ним справи до суду, а й підтвердити, що в Генпрокуратурі немає недоторканих.