За даними Генерального Штабу Збройних Сил України розпочалася чотириста сімдесята доба повномасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої держави.
Авіація сил оборони за минулу добу завдала 23 удари по районах зосередження особового складу та 4 – по зенітно-ракетних комплексах противника.
Минулої доби нашими захисниками було знищено 4 ворожих розвідувальних БпЛА.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 4 пункти управління, 9 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 5 складів боєприпасів, 2 зенітно-ракетних комплекси та 1 радіолокаційну станцію противника.
Країна-агресор продовжує вести загарбницьку війну, не рахуючись із втратами. Для досягнення своїх цілей продовжує застосовувати тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли цивільних об’єктів, зокрема, житлових кварталів.
Протягом минулої доби противник завдав 5 ракетних та 48 авіаційних ударів, здійснив 70 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. На превеликий жаль, окрім зруйнованої інфраструктури, постраждали мирні люди.
Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України і надалі залишається дуже високою.
Противник і надалі зосереджує основні зусилля на спробах повної окупації Луганської та Донецької областей. Протягом минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень.
Також в Генштабі зазначили, що окупанти не були готові до наслідків підриву греблі Каховської ГЕС, зазнали втрат у живій силі, озброєнні та військовій техніці. Зокрема, в підрозділах 7-ї десантно-штурмової дивізії та 22 армійському корпусі зс рф є травмовані, загиблі та зниклі безвісти. Також, у вказаних підрозділах втрачено декілька польових складів з боєприпасами та провізією, автомобільну та бронетанкову техніку, інше військове майно.
Водночас, 6 червня, відбулась масова евакуація цивільного населення з міста Каховка, під час якої люди використовували власний автомобільний транспорт. Разом з цивільним населенням евакуаційними маршрутами скористались російські окупанти. Під час такого переміщення загарбники використовували місцевих жителів у якості живого щита.
Додамо, що підривом Каховської ГЕС сильно підтопили свою першу лінію оборони.
В Інституті з вивчення війни зауважили, що знімки у ближньому інфрачервоному діапазоні, зроблені о 04:00 ранку за східним часом 7 червня, демонструють, що “затоплення серйозно порушує підготовлені російські оборонні позиції на лівому березі Дніпра”. Аналітики зазначають, що особливо це стосується позицій ворога на першій лінії у Голій Пристані й Олешках.
Укладачі звіту зауважили, що руйнування Каховської ГЕС впливає на позиції російських військових на лівому березі Дніпра. Повінь, яка сталася після підриву дамби, зруйнувала багато польових укріплень першої лінії ворога. Їх окупанти планували використовувати, щоб оборонятися від атак ЗСУ.
В Інституті припускають, що швидка повінь, ймовірно, змусила відступити особовий склад і техніку ворога в основних точках концентрації в Олешках і Голій Пристані. Ці позиції окупанти раніше використовували, щоб обстрілювати Херсон та інші населені пункти на правому березі Дніпра.
Крім того, повінь знищила російські мінні поля вздовж узбережжя. Аналітики зазначили, що міни ворога вибухають у паводковій воді. Тим часом колаборант Сальдо заявив, що підрив ГЕС вигідний для російської оборони. Адже він ускладнить просування наших захисників через річку. Правда, він нічого не говорить про першу лінію підготовлених укріплень.
У висновку ISW звернули увагу на те, що достеменно невідомо, скільки техніки РФ втратила у перші години після підриву.