Російські окупанти відправляють свої війська на Південний фронт для підсилення. Противник акцентує увагу на цьому напрямку, з метою збереження сухопутного коридору до Криму. Цю інформацію сьогодні, 22 вересня, надав військовий аналітик Денис Попович під час ефіру на одному з українських телеканалів.

“Зараз у районі Південного фронту, це Вербове, росіянами перекидаються підкріплення. Це досить підготовлені війська, зокрема з-під Бахмута. Не применшуючи жодних чеснот наших бійців, які зараз просуваються під Бахмутом, а там те саме, — дуже багато військ РФ, які нам чинять опір, намагаючись зупинити просування ЗСУ, ми зараз бачимо, що противник перекинув фокус зусиль саме на Південний фронт. Це робиться для того, щоб утримати так званий сухопутний коридор до Криму”, — зазначив Попович.

Найважчі бої зараз тривають саме на Південному фронті, акцентував він.

За словами оглядача, там зараз воює російська десантура, елітні підрозділи збройних сил РФ.

“Вони намагаються зупинити просування ЗСУ, намагаються відрізати українські війська, які вклинюються на кількох напрямках, узяти їх у “котли”, — сказав гість ефіру.

Своєю чергою, українські захисники знищують резерви противника, намагаються їх вибити, виснажити ті сили, які перекидаються додатково на Південний фронт, зазначив Попович.

“Українські військові продовжують просування на півдні в таких умовах, досить уже стислих, оскільки ми бачимо, що вже осінь, і ось-ось може початися сезон дощів”, — доповнив оглядач.

Попович додав, що через наявність залізничної гілки, яка є частиною сухопутного коридору до тимчасово окупованого Росією Криму, місто Токмак Запорізької області для російських загарбників є таким собі логістичним хабом і має особливе значення. І залишати цей населений пункт армія РФ поки що не збирається.

За словами експерта, є інформація про те, що колаборанти, їхні поплічники, представники окупаційної адміністрації вже забирають свої документи, залишають Токмак. Але поки що це не означає “жесту доброї волі”.

“Поки що військові там залишаються, туди перекидаються підкріплення. Противник здавати Токмак не збирається. На сьогодні, вочевидь, це просто запобіжний захід, ніяк інакше назвати поки не можна”, — сказав оглядач.

Він зауважив, що через Токмак проходить залізниця. І ця гілка є частиною сухопутного коридору до Криму.

“Ми прекрасно розуміємо, яке значення для росіян має залізниця. Саме нею окупанти перекидають зараз підкріплення для своєї армії. Це і боєприпаси, і паливно-мастильні матеріали тощо. Коли ми звільнимо Токмак, відповідно, можна розраховувати на те, що залізнична частина цього сухопутного сполучення з Кримом буде нами перехоплена”, — зазначив Попович.

Але це не говорить про те, що українські захисники зможуть перерізати весь коридор, оскільки в розпорядженні ворога ще залишаться інші дороги, уточнив гість ефіру.

“Ще є велика приморська траса, яка йде з Маріуполя в бік Бердянська, далі на Мелітополь, через Приморськ. Нею також можна переправляти все необхідне обладнання для окупаційного угруповання на півдні. Але залізниці, ще раз повторюю, росіяни надають особливого значення. Ось у цьому і полягає, на мій погляд, важливість Токмака як логістичного хаба”, — резюмував оглядач.

Раніше заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов сказав, що російська окупаційна влада в Запорізькій області не тільки будує оборонні укріплення і стягує резервні війська, а й починає евакуювати потрібних їй людей, вивозить награбоване майно. Такі дії росіян, вважає він, пов’язані з тим, що загарбники чітко визнають неминуче звільнення Токмака та Мелітополя.

Рівень занепокоєння [російських окупантів] однозначно високий, тому що достатня кількість інформації про стягування тилів, резервів у район міста Токмак, сіл Роботине, Новопрокопівка. Росіяни прекрасно розуміють, що Токмак — це ключ до Мелітополя, а Мелітополь — це ключ до Криму”, — зазначив він.