Керівництво медіахолдингу “Новости” нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука нібито планує створити один новий телеканал замість ZIK, NewsOne і “112 Україна”, що потрапили під санкції.

Про це заявило видання Vesti.ua, посилаючись на внутрішній документ, який потрапив у розпорядження журналістів. Його нібито поширюють серед співробітників медіа, в кабінетах заблокованих РНБО й указом президента Володимира Зеленського

Видання зазначило, що керівництво медіахолдингу, схоже, змирилося з тим, що скасувати санкції не вийде.

Замість цього нібито вирішили зареєструвати новий канал, засновниками якого має стати “максимально широке коло журналістів” закритих ZIK, NewsOne та 112. Це, вважають у ЗМІ, нібито має захистити нове медіа від можливого блокування.

В опублікованому журналістами листі від президента медіахолдингу “Новости” Єгора Бенкендорфа до співробітників закритих каналів указується, що нова компанія буде створена вже з наступного тижня (з 15 лютого).

Журналістів, які хочуть стати співзасновниками, просять до 10 лютого надати документи та персональні дані.

Зазначимо, що достовірність цього листа не підтверджено – пише видання Обозреватель.

Окрім того, телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK, які були заблоковані через санкції проти їхніх власників-нардепів від ОПЗЖ Тараса Козака і Віктора Медведчука, позбавлять ліцензії щонайменше на п’ять років.

Крім цього, “покарання” будуть і за порушення, які ті здійснювали останнім часом, пояснив в ефірі “Україна 24” перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль. За його словами, відомство продовжить стежити за цими медіа.

“Що відбувається зараз? Ліцензії припинено на п’ять років, це наслідок того, що припинена будь-яка економічна діяльність людини, яка є кінцевим бенефіціаром, пана Козака. Ми маємо не спробу щось зробити зі свободою слова, а спробу боротися з людиною, проти якої у СБУ і РНБО є достатньо причин припинити будь-яку діяльність”, – зазначив він.

Коваль каже, що відповідне рішення зачепило ці три канали тому, що вони є частиною активності їхніх власників.

Також він додав, що вже цього тижня Нацрада з питань ТБ і радіомовлення збере ще одне засідання, на якому розглядатимуть порушення, які зазначені канали демонстрували протягом останнього часу.

“Не треба вважати, що припинення їхнього мовлення призведе до того, що ми забудемо про них. Ми продовжимо стежити за тим, що вони роблять. Тільки за 2020 рік було понад 20 санкцій проти цих трьох каналів”, – підкреслив перший заступник глави Нацради.

Він уточнив, що роботу цих медіа було припинено з декількох причин і питання свободи слова, яке постійно намагаються порушувати, не є головним у цій ситуації.

“Коли ми говоримо про свободу слова, то забуваємо, що це інструмент для доказу своєї думки. У цьому разі була ситуація, коли три досить сильні телеканали висловлювали позицію, яка вкрай відрізняється від точки зору тих, хто вважає Україну самостійною державою. Дуже відрізняється від думки тих, хто вважає, що Україна повинна мати свій погляд на те, що відбувається на її територіях”, – висловив переконання Коваль.