Центральна виборча комісія України під час аналізу проміжних фінансових звітів політичних партій про надходження і використання коштів виборчих фондів виявила низку порушень виборчого законодавства у звітах чотирьох партій, повідомила пресслужба ЦВК 26 липня.

За даними Центрвиборчкому, із порушеннями подано документацію "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка, Партії Шарія, лідером якої є Анатолій Шарій, "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі та партії "Соціальна справедливість" Алли Шлапак.

Через це ЦВК звернулася в Національне агентство з питань виявлення та запобігання корупції (НАЗК) і передала співробітникам агентства матеріали перевірки.

21 липня відбулися позачергові вибори у Верховну Раду. Їх проводили за змішаною системою (половину депутатів обирали за пропорційним принципом, другу половину – за мажоритарним), що передбачає закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр. У парламент 225 депутатів обирають за списками і 199 – на мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там вибори не відбувалися).

26 липня Центрвиборчком завершив приймання та опрацювання електронних протоколів. Згідно з даними ЦВК, політсили, у чиїх звітах виявлено порушення, набрали менше ніж 5% і не проходять у Верховну Раду.