Прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав «Блок Петра Порошенка», за списками якої він був обраний до Верховної Ради в 2014 році, «старою партією, яка має відійти в минуле». Аналогічну характеристику голова уряду дав партії Юлії Тимошенко.
«Старі партії, такі як БПП, «Батьківщина» мають відійти в минуле. У них була можливість приймати важливі для країни рішення, але вони цього не зробили», – заявив Гройсман в ефірі одного з телеканалів.
На думку прем’єра, до Верховної Ради дев’ятого скликання мають зайти «нові сили», до яких він відносить і свою новостворену партію «Європейська стратегія».
«Було б добре, щоб до парламенту увійшли нові партії. Є «Слуга народу», «Голос», є партія «Українська стратегія Гройсмана», яка об’єднує професіоналів», – додав керівник Кабміну.
При цьому Гройсман висловив упевненість, що парламенту потрібні тільки «нові обличчя», але і досвідчені політики у складі нових політсил.
«Вважаю, що критерій «тільки нові обличчя в парламенті», – не повинен бути визначальним. У нас, з одного боку, молода, з іншого – професійна команда. У нас є історія, і ми можемо відповідати за всі свої успіхи, так і за недоробки», – підсумував прем’єр.
Окрім того, він сподівається, що при президенті Володимирові Зеленському вдасться навести порядок в питанні детінізації економіки, в тому числі не без допомоги «очищеної» правоохоронної системи.
Він пояснив, що для стабілізації економіки, для надходження інвестицій необхідні надходження доходів до бюджету від детінізації економіки, від боротьби з контрабандою.
«Дещо мені вдалося зробити, але багато, чого не вдалося зробити, тому що вся система навколо мене була абсолютно ворожа – СБУ, прокуратура, митники… Мені важко було пробитися когось поміняти, змінити в цій системі, у мене не було ніяких важелів», – зазначив Гройсман.
Він підкреслив, що зробить усе, щоб змінити ситуацію.
«У попередній період, на превеликий жаль, у попереднього президента такої волі не було і мої розмови закінчувалися просто нічим. Зараз я маю шанс», – підсумував прем’єр.
Він також заявив, що зростання економіки дасть можливість збільшити мінімальну зарплату в Україні мінімум вдвічі до $300.
«План на найближчі два роки, і я знаю, як це можна зробити, щоб ми досягли мінімальної зарплати в країні в $300. Я говорю про те, що мені реально вдалося зробити і про те, що я знаю, як можна зробити», – заявив Гройсман.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про свою відставку 20 травня після того, як Володимир Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради і закликав уряд піти у відставку.
Пізніше прем’єр повідомив про готовність продовжувати роботу на своїй посаді і після відставки, поки коаліція не затвердить склад нового Кабміну.