У жорстокій війні росії проти України Європейський Союз ухвалив рішення бути виключно на боці нашої держави.
Про це в інтерв’ю українському виданню заявив голова представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікас.
“Війна Росії проти України багато в чому вплинула на Європейський союз. Я маю підкреслити, що наші цінності й віра у свободу і демократію втілилися у двох дуже потужних напрямках діяльності – непохитній солідарності з Україною та міцній єдності як усередині ЄС, так і з нашими партнерами, особливо Сполученими Штатами та країнами “Групи семи”. ЄС став дійсно геополітичним гравцем, що передбачає вибір сторін – і ЄС обрав сторону України. Більше жодних оманливих фраз на кшталт “закликаємо всі сторони…” – підкреслив Маасікас.
Він зазначив, що країни ЄС прийняли мільйони українських біженців і надають їм допомогу.
Європейський Союз надав і донині надає притулок мільйонам громадян України, які рятуються від російських ракет, куль та окупації. Вони отримали вкрай необхідний прихисток згідно з Директивою ЄС про тимчасовий захист. Українські біженці отримали негайний доступ до права на працю, освіту та медичне обслуговування. Директива буде діяти щонайменше до березня 2024 року.
“У перспективі я не бачу жодних ознак того, що наші країни-члени послаблять свою підтримку тих, хто рятується від повномасштабного вторгнення Росії”, – сказав посол ЄС.
Маасікас також заявив, що війна має закінчитися перемогою України, і окреслити цю перемогу мають українці.
“Ми всі бачили, як Україні вдалося знищити значну частку російських військових ресурсів протягом 2022 року по всій Україні. Ми бачимо, наскільки українці згуртовані у рішучості захищати свою свободу та країну.
Згідно з опитуванням, проведеним наприкінці жовтня Київським міжнародним інститутом соціології, лише 10% українців обрали б піти на поступки Росії, щоб припинити варварські атаки на міста, а 86% висловилися за те, щоб продовжувати здобувати перемогу на полі бою.
Тому Україна вирішує вести переговори на полі бою, аж доти, доки Росія не буде вимушена вивести свої війська з суверенної території України. ЄС поважає та підтримує той факт, що саме українці мають визначити умови для закінчення війни.
Дозволити Росії перемогти означало б дозволити їй знищити основи наших демократій і саму основу світового ладу, заснованого на міжнародних правилах.
Тому наша робота полягає в тому, щоб продовжувати підтримувати Україну у військовому вимірі, щоб забезпечити вам найкраще становище, а також допомогти вам перемогти у цій війні” – додав він.
Хоча Україна вже була членом європейської сім’ї та поступово наближалася до ЄС у політичному та економічному плані після Революції Гідності, рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС у червні 2022 року стало справді історичною подією – вважає Маасікас.
“Загарбницька війна Росії проти України змінила геополітичний контекст. Однак членство в Європейському Союзі не набувається миттєво, воно є предметом ретельного процесу, який включає значну роботу за всіма критеріями членства.
ЄС продовжуватиме підтримувати Україну на її шляху до майбутнього членства в ЄС. Лише кілька тижнів тому, 15 грудня, Європейська Рада підтвердила, що майбутнє України та її громадян – у Європейському Союзі.
Ми віримо, що Україна прагне приєднатися до Європейського Союзу, оскільки вважає це найважливішим і найнадійнішим способом забезпечення власного миру, стабільності і довгострокового процвітання. І якщо народ вирішив стати європейським у всіх сенсах цього слова – хто ж на цій Землі має право позбавляти його цього?” – підсумував посол ЄС.