У війні проти України російські окупанти вже витратили більшу частину зі свого запасу ракет (близько 55%). Про це заявив офіцер Головного управління розвідки українського Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю “РБК-Україна”.

За його даними, у російських окупантів зараз вкрай складна ситуація з високоточними ракетами “Іскандер” і “Калібр”.

За підрахунками ГУР, у противника залишилося не більше 45% тих ракет, які були до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

“Іскандерів” країна-агресор використовувала в процентному співвідношенні найбільше (їх залишилося приблизно 20%, а може бути, навіть менше) складна ситуація з тими ж “Калібрами”, це досить ефективна ракета, але їх кількість не така велика. Тому вони (росіяни – Главред) використовують ці X-22 і з-300 в наземному варіанті. Але ці запаси вичерпуються”, – заявив Скібіцький.

Тобто російські окупанти будуть все активніше і активніше використовувати проти України менш точні ракети, сказав представник ГУР.

“За всіма нормативними документами вони повинні мати 30% резерву, а його за деякими видами ракет вже майже немає. Наприклад, за тими ж “Іскандерами”. Тому вони будуть використовувати інші способи поразки. Вони зараз активно використовують “Ураган”, “Смерч” – це те, що дозволяє проводити обстріл на короткій дистанції, на 70-80, максимум до 100 кілометрів”, – підсумував він.

Нагадаємо, раніше військовий експерт Олег Жданов повідомляв про те, що система української протиповітряної оборони побудована в основному ще за часів СРСР і тому не може збивати абсолютно всі ракети, якими Росія обстрілює Україну.

За словами експерти, поки не закінчиться україно-російська війна, не тільки Київ, але і вся Україна буде жити з постійним відчуттям небезпеки.

“У нас ракети літають по всій території України. Ми намагаємося їх збивати наявними засобами ППО, але вони у нас ще з радянських часів і взагалі не призначені для протиракетної оборони. Вся Україна живе в такому режимі, приблизно як Ізраїль, що може прилетіти в будь-яке місто в будь-який час”, – пояснив він.

Пізніше Олексій Резніков, міністр оборони України, говорив- Великобританія, Данія, Нідерланди та інші держави надають Україні протикорабельні ракети Harpoon. Йдеться про пускові установки, які можна запускати з кораблів і вражати Морські об’єкти противника. ЗСУ ставлять перед собою завдання за допомогою таких ракет звільнити свої морські порти від блокади з боку Росії.

Росія зараз дострілює той запас ракет, який вона накопичувала десятиліттями. А оперативно відновити їхню кількість країні-агресорці не вдасться – це було б занадто складним завданням навіть у мирний час, не те, що під час війни.

Ракетні запаси РФ вичерпуються швидкими темпами, а нестача часу і західні санкції практично “душать” російську ракетну промисловість. Тому армія Росії вже використовує навіть старі ракети, виготовлені у 1960-х роках, проте навіть їхня кількість уже підходить до критичної маси. Про це розповів політичний та економічний експерт Тарас Загородній під час чату на Главреді.

За словами експерта, за рік Росія може виготовляти тільки приблизно 150 крилатих ракет “Калібр”. При цьому РФ залежить від західних технологій в рази сильніше, ніж колись залежав СРСР.

Санкції західних держав роблять процес створення ракет в Росії дуже складним.

“Адже ракета – це дуже складний механізм, в якому достатньо відсутності або недосконалості одного елемента, щоб вона вже нікуди не летіла”, – зазначив експерт.

Тому РФ намагатиметься обійти санкції, щоб, у першу чергу, відновити ракетний потенціал, каже Загородній. Проте ще одна проблема, з якою зараз стикається РФ – відсутність в неї необхідних потужностей, щоб створювати потрібну кількість ракет.

У Росії вже навіть підійшла до критичної маси кількість ракет, виготовлених у 1960-х роках, які країна-агресорка також застосовує для ударів по Україні.