Президент Чехії Петр Павел днями заявив, що Україна матиме лише одну спробу для великого контрнаступу. У відповідь секретар РНБО Олексій Данілов розкритикував тезу про це.

Про це Данілов повідомив у своїх соцмережах.

За словами Данілова, контрнаступ Сил оборони України не лімітований часом. Ба більше, він додав, що український контрнаступ має завершитися виходом на кордони 1991 року.

У своїх соціальних мережах Данілов розкритикував тренд обговорювати те, що Сили оборони України (СОУ) матимуть ледь не останній шанс для проведення контрнаступу.

“Новітній інфотренд – розмови про “єдиний шанс” і ледь не останню для СОУ можливість для проведення контрнаступу. Наш наступ триватиме до кордонів 1991 року і, як і боротьба за свободу, не лімітований часом”, – заявив Данілов.

Раніше президент Чехії Петр Павел заявив, що в України цього року буде лише одна спроба для контрнаступу. Оскільки для нових великих операцій у Заходу може не вистачити ресурсів.

На Запорізькому напрямку ворог проводить укріплення своїх районів. Передовсім він боїться, що Донецький напрямок рано чи пізно впаде.

Тому росіяни готуються до контрнаступу ЗСУ. Але, на думку речника Сил оборони Таврійського напрямку Олексія Дмитрашківського, ніщо їх не врятує. Про це він сказав в ефірі  телеканалу.

Такі приклади ми вже мали і на Київському, і на Харківському і на Херсонському напрямках. Там ворог також був досить серйозно укріплений. Але під час контрнаступальних дій наших військ, зазначив речник, усе лишається і вони тікають хто куди. Про бажання окупантів повторно наступати – годі й говорити.

Дурень думкою багатіє. Так само і росіяни, які укріплюються і мріють про наступи. Щоб вони відновили свій наступальний потенціал, має пройти певний час,
– наголосив Дмитрашківський.

Наразі його немає. І втрати, отримані під Вугледаром, і втрати, яких російська армія щодня зазнає в районі Авдіївки та Мар’їнки – досить значні. “Ворог втрачає щонайменше дві – три роти. Поранені здебільшого не доїжджають до шпиталю, вони помирають від втрати крові або через відсутність медикаментів”, – підсумував речник Сил оборони Таврійського напрямку.

За словами військового експерта Олександра Коваленка, найгірша ситуація у військ РФ на півдні України.

“Лівобережна частина Херсонщини — там взагалі не буде ніяких наступальних дій щодо правобережної частини регіону. Будуть винятково терористичні акти. Тобто обстріли території правого берега, включно з Херсоном, регулярні атаки житлових масивів, цивільної інфраструктури для того, щоб сіяти терор”, — наголосив гість ефіру.

Що стосується Запорізької області, там загарбники ведуть підготовку оборонних дій, накопичують у передовій зоні ресурс, особливо в напрямку до міста Оріхів, зазначив Коваленко.

Він припускає, що російські окупанти можуть створювати певну видимість підготовки до наступу, але водночас не мають навіть на сьогодні достатньої комплектації для виконання цих завдань.

“Кожен підрозділ має штатну недокомплектацію, що заважає виконанню їхнього функціоналу в наступі. А якщо ми говоримо про взагалі початок наступу, то найгірша ситуація з логістикою саме на півдні у них. Тобто наступальні дії можуть мати вигляд суто імітативний: вони будуть їх імітувати”, — вважає експерт.

Якщо російські військові і зможуть розгортати якусь активізацію, то за дуже вузькими напрямками, каже Коваленко. Наприклад, як це відбувається зараз на Донеччині.

“Ми бачимо, що є чотири основні локації, де останні кілька місяців була максимальна активізація діяльності окупантів. Це Бахмут, Вугледар, Авдіївка, Мар’їнка. Найактивніші дві зони тільки залишилися — Авдіївка і Бахмут. Тому що через усі перераховані вище причини в районі Вугледара і Мар’їнки російський ресурс просто себе вичерпав, і вони зараз перебувають у стані оперативної паузи для відновлення боєздатності та поповнення ресурсів”, — доповнив він.