Ні для кого не секрет, що достатньо довго найжорсткішим місцем фронтом є Бахмут.

Як розповів 24 каналу полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан, агресори не шкодують сил на цьому напрямку, проте все ж їхній наступ там “захлинувся”.

Він зауважив, що територію на Бахмутському напрямку взялися окупувати кілька російських приватних військових компаній, і в них це просто не виходить.

Світан зазначив, що наступ російських окупаційних військ на Бахмутському напрямку “захлинувся”.

Вони “здулися”. Є таке поняття в армії. “Здулися” з багатьох причин. Основна – це брак боєприпасів,– наголосив полковник запасу ЗСУ.

Адже, пояснив він, ми останнім часом знищили кілька великих російських складів із боєприпасами, зокрема, в Ірміному та Кадіївці. До того ж ЗСУ працює по певних логістичних ланцюжках, тому зараз інтенсивність ворожих обстрілів у районі Бахмута впала щонайменше вдвічі.

Військовий експерт додав, що без підтримки артилерії дуже складно виконувати бойові завдання, наприклад, у режимі наступу з поля на місто, на хорошу лінію укріплення. Тому можна сказати, що в районі Бахмута росіяни “здулися”.

Полковник запасу ЗСУ зауважив, що вагнерівці вже відкрито заявляють про брак боєприпасів, звинувачуючи в цьому російське командування. Водночас це все ж проблема логістики, яку наші воїни знищують завдяки HIMARS.

Тому в районі Бахмута лише поки що ця причина – зменшення кількості боєприпасів. Живої сили там вистачає,– заявив Світан.

За його словами, в район Бахмута закидаються переважно вагнерівці та деякі інші приватні військові компанії. Загалом там воюють близько 3 ПВК. Також є деякі підрозділи російської армії, які здійснюють відповідні наступальні завдання. Мовиться переважно про морську піхоту й повітряно-десантні війська.

Військовий експерт додав, що в районі Макіївки, трохи на південь від Донецька й на південний схід від Донецько-Макіївської агломерації справді перебувають мобілізовані росіяни. Так окупанти намагаються збільшити щільність військ до глибини 50 кілометрів.

Водночас на думку експерта з питань сектору оборони та безпеки Олега Старікова, і заяви, і дії сторін конфлікту останнім часом говорять про те, що зимова кампанія 2023 року перейшла з підготовчої до вирішальної фази – як у військовому, так і в інформаційному плані.

“У сучасних війнах особливе значення має так зване інформаційне забезпечення бойових дій. Що ми зараз і спостерігаємо”, – вважає експерт. – Судячи з тих кроків, які зараз робить країна-агресор, стає ясно, що для неї основне завдання зимової кампанії (завдання мінімум) – захоплення Луганської та Донецької областей у їхніх адмінкордонах, а також нові атаки на Харківщині, намагаючись знизити ризики для своїх. військових об’єктів у Білгороді”.

Наше завдання – зробити все можливе, щоб зірвати плани ворога та деокупувати якнайбільше своєї території, констатує Олег Старіков.

Цілком можливо, що бойові дії незабаром стануть інтенсивнішими. Але, наголошує він, найвище військово-політичне керівництво України, наш Генштаб прораховують усі виклики – і по кожному з них (а також з низки інших, які ми не озвучуємо, але знаємо про них) готується активна протидія. Як, безперечно, готується і подальша деокупація українських територій.

російські терористичні війська не змогли захопити Соледар та оточити Бахмут до 26 грудня, як це планувало російське командування.
Про це в Телеграмі повідомляє пресслужба Міноборони з посиланням на Командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-полковника Олександра Сирського.

«Нам вдалося зірвати плани ворога. Навіть в умовах переваги противника в силах і засобах вони не змогли виконати поставлену їхнім командуванням задачу – захопити Соледар та оточити Бахмут до 26 грудня», – зазначив Сирський.

Водночас, наголосив командувач, противник не відмовився від своїх планів вийти на кордони Донецької області. Наступальне угруповання військ противника продовжує повзучий наступ на Донеччині. Численні штурми українських позицій тривали навіть у новорічну ніч, а за перші три дні нового року інтенсивність бойових дій поступово зростала, зазначив командувач.

Він також зауважив, що, попри суттєву перевагу ворога, його втрати значно більші.

«Попри те, що наш ворог на найгарячіших ділянках фронту має перевагу в озброєнні та військових, рівень їхніх безповоротних втрат набагато більший, ніж у нас»,- повідомив Сирський.