Країни G7 висловили Україні підтримку на тлі кібернападу на її урядові сайти.
Країни “Великої сімки” єдині у підтримці України, яка постраждала внаслідок масштабної кібератаки проти її урядових сайтів.
Відповідне повідомлення німецьке головування у групі підтримки послів G7 у Києві оприлюднило в Twitter.
“Країни G7 твердо єдині в підтримці в цей напружений час. Посли G7 закликають усіх політичних лідерів проявити подібну єдність і рішучість”, – йдеться у повідомленні.
Після глобальної кібератаки на урядові сайти України у ніч на 14 січня Міністерство закордонних справ почало переговори з іноземними партнерами. Основною темою є посилення кібербезпеки нашої держави.
Міністерка закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс у своєму мікроблозі в Twitter засудила кібератаку на Україну, вказавши, що “НАТО розширить кіберспівпрацю” з нашою країною, а “союзники підтримають її експертами на місцях”.
Раніше підписання угоди між Альянсом та Україною щодо посилення кіберспівпраці анонсував генсек НАТО Єнс Столтенберг.
“Найближчими днями НАТО і Україна підпишуть угоду про посилення кіберспівробітництва, зокрема доступ України до платформи обміну інформацією про шкідливі програми. Рішуча політична і практична підтримка НАТО України буде продовжена”, – наголосив він.
Кібератаки на державні сайти України також засудив верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.
“Ми збираємося мобілізувати усі наші ресурси, щоб допомогти Україні протидіяти цій кібератаці. Сумно, ми знали, що це може статися…” – заявив політик.
Нагадаємо, що у п’ятницю, 14 січня, невідомі здійснили найпотужнішу за останні чотири роки хакерську атаку на сайти державних органів України. Внаслідок дій зловмисників постраждали близько 70 порталів МЗС, ДСНС, МОН, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики тощо.
Речник МЗС Олег Ніколенко зазначив, що роботу сайту, яка призупинилася через хакерську атаку, вже відновили. До цього долучилися спеціалісти міністерства та представники інших відомств. За словами Ніколенка, витоку інформації з сайту не відбулося.
“Унаслідок сьогоднішньої хакерської атаки контент сайту не постраждав, витоку службової інформації не зафіксовано, внутрішні ІТ-системи міністерства працюють в штатному режимі”,
– заявив Ніколенко.
Він наголосив, що відомство продовжує роботу для посилення кіберзахисту відомства, а також посольств та інших українських дипломатичних установ закордоном.
Дослідники з Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вважають, що напад здійснили з території Російської Федерації.
“За результатами дослідження Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, перші дані дають підстави вважати, що атака була здійснена Російською Федерацією”, – йдеться у повідомленні Мінкульту.
Та додають, що наразі фахівці кібербезпеки досліджують технічний бік хакерської атаки на державні установи України, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки дослідив бік інформаційний. Також наголосили, що не зважаючи на повідомлення зловмисників, витоку даних, зокрема персональних, не відбулося.
“Наразі відбувається відновлення всіх систем. Застосунок “Дія” працює стабільно, усі реєстри надійно захищені. Роботу низки урядових сайтів було призупинено превентивно”, – повідомляють фахіців.
Держспецзв’язок спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирають цифрові докази та займаються розслідуванням інциденту.