Депутат Олександр Дубинський від “Слуги народу” має намір вимагати повернути в державний бюджет України величезні премії голови НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва та інших начальників компанії. Про це Дубинський написав у своєму Telegram-каналі.

“Дуже цікаво зараз розвивається ситуація з транзитом російського газу через територію України. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що для досягнення домовленостей щодо транзиту газу Україна повинна “виключити з порядку денного судові претензії”. Тобто, обнулити всі судові позови, за які Коболєв і Ко виписали собі багатомільйонні доларові премії. Треба буде обов’язково вимагати повернути їх до бюджету України”, – написав Дубинський.

На цю інформацію відреагував і Михайло Шнайдер, блогер та юрист, передаємо його слова в оригіналі:

“Кілька днів тому, народний депутат України Олександр Дубинський заявив, що має намір вимагати від керівника “Нафтогазу” Андрія Коболєва повернення премій, які були виплачені йому за останні кілька років.
А це … більше 300 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ.
Ви тільки вдумайтеся в цю просто фантастичну Суму.
У цій самій цифрі … сотні кілометрів доріг, десятки нових садків і шкіл, пенсії і зарплати, допомоги та Субсидії.
Особисто я цілком і повністю підтримую ініціативу Дубинського. Це буде дійсно правильно і справедливо.
А що ви думаєте з цього приводу, Друзі?”

Нагадаємо, рік тому Мережу сколихнула інформація про те, які премії отримали чиновники Нафтогазу, після перемогу у суді над Росіє.

Тоді ж, голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв вирішив витратити премію за перемогу у Стокгольмському арбітражі над “Газпромом” на допомогу родині.

Голова правління компанії Андрій Коболєв отримав 207 млн грн ($7,9 млн). Усі отримані на рахунок в “Ощадбанку” гривні він перевів у долари, вказавши як причину допомогу сім’ї, пише видання. За інформацією джерел у банку, перші $800 тис. він відправив матері.

Комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко отримав 158 млн грн.

Окрім того, більшу частину другої частини премії – також отримали Коболєв і Вітренко.

Згідно з даними видання, під час судового розгляду із “Газпромом” НАК “Нафтогаз України” витратив €25 млн на послуги норвезької юридичної фірми.