Група компаній “Нафтогаз” за дев’ять місяців 2020 отримала 17 млрд грн чистого збитку проти чистого прибутку в розмірі 12,9 млрд грн за аналогічний період минулого року, виключаючи доходи від транзиту газу.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
“За дев’ять місяців 2020 збиток склав 17 млрд грн в порівнянні з прибутком 12,9 млрд грн за той же період в 2019 році, за винятком припиненої діяльності (транзит газу, переданий з 1 січня 2020 року окремому підприємству – Ред.), причинами чого є менший попит та нижчі ціни на газ “, – йдеться в повідомленні.
Згідно з ним, в третьому кварталі цього року чистий збиток “Нафтогазу” дорівнював 5,49 млрд грн, що на 61,8% більше, ніж в третьому кварталі минулого року. Група уточнила, що якщо виключити прибуток від транзиту в цей час в 2019 році, то зростання збитку буде не таким значним – 14,6%.
“Рух грошових коштів від операційної діяльності за третій квартал склав 0,5 млрд грн в порівнянні з негативним операційним грошовим потоком в сумі 12,6 млрд грн в третьому кварталі 2019 року (за винятком припиненої діяльності). За дев’ять місяців, в умовах несприятливого середовища , рух грошових коштів від операційної діяльності склав 16,1 млрд грн, що майже дорівнює відповідному показнику за аналогічний період минулого року (16,9 млрд грн) “, – підкреслив “Нафтогаз”.
Група вказує, що після скасування спеціальних зобов’язань (Public Service Obligations, PSO) з 1 серпня 2020 року українські споживачі можуть вільно змінювати постачальника природного газу, а посередники, які постачають газ, повинні своєчасно розраховуватися за нього.
У зв’язку з цим “Нафтогаз” припинить накопичення заборгованості посередників і побореться за нових споживачів, проте платежі за частину поставок, реалізованих до 31 липня 2020 року на умовах PSO, залишаються простроченими, що стало причиною нарахування резервів сумнівних боргів в сумі 3,7 млрд грн за дев’ять місяців поточного року.
Також в телеграм-каналі “Шептун” відзначили, що незважаючи на погані показники роботи, зарплати начальників “Нафтогазу” залишаються колишніми.
Збитки у компанії ростуть вже 9 місяців. А видобуток газу падає третій рік поспіль. На зарплати начальників “Нафтогазу” це не вплинуло. Коболєв отримує близько 1 млн грн в місяць. Хоча точну цифру він приховує.
“Нафтогаз України” об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом по зберіганню природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.