Ситуація у регіоні Придністров’я в Молдові останнім часом стала ще більш напруженою. Нещодавно стало відомо, що російські війська, розміщені в невизнаній республіці, планують проведення військових навчань, які сприймаються як провокація в контексті регіональної безпеки.

За даними Кишинева, з 17 травня до 17 червня російські окупаційні сили проведуть масштабні маневри, які включають пересування бронетехніки на так званих миротворчих постах у Придністров’ї. Ці дії засуджено місцевою владою та міжнародними партнерами, які вказують на зростаючу мілітаризацію регіону вже досить запаленого конфлікту.

Молдовська влада офіційно засудила ці «недоречні ініціативи» і попередила про «можливі небажані наслідки», які можуть призвести до дестабілізації у регіоні. Міжнародні аналітики також висловлюють занепокоєння, зазначаючи, що подібні навчання можуть спровокувати збройне протистояння, що підсилить наявну напруженість.

За даними деяких джерел, наміри Росії щодо Придністров’я можуть бути частиною більшої стратегії, спрямованої на створення нового фронту в конфлікті з Україною. Президент України Володимир Зеленський раніше вказував на можливість використання Придністров’я як плацдарму для дестабілізації ситуації в Молдові та подальшої агресії проти України.

Дещо раніше інформаційний простір був збентежений повідомленнями, що вийшли від Міністерства оборони Російської Федерації та так званого «міноборони» невизнаної Придністровської республіки. Російське міністерство поширило інформацію про нібито «підготовку вторгнення українських збройних сил» в Придністров’я, що спричинило широкий резонанс.

Згідно з офіційними джерелами в Молдові, заяви про українське вторгнення не відповідали дійсності та були частиною інформаційної війни. Ці фейкові новини мали на меті не лише сіяти паніку серед населення Придністров’я, а й дестабілізувати регіон в цілому.

Київ також виступив із спростуванням цих вигадок, підкреслюючи, що Україна не планує жодних військових маневрів щодо Придністров’я. Президент України Володимир Зеленський заявив про відсутність будь-яких територіальних претензій до Придністров’я, а також про те, що будь-які військові дії можливі лише за офіційним запитом уряду Молдови.