Останні тижні найгарячіша ділянка фронту – Бахмутський напрямок. Особливо активно з боку окупантів там діяли бійці ПВК “Вагнер”, яких героїчно стримують українські захисники. Але зараз “вагнерівців” підсилено мотострілецькими підрозділами однієї з бригад регулярної армії Росії.
Про це 24 Каналу розповів речник Східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий. Він зазначив, що, крім того, вони отримують підтримку від артилерії і авіації регулярного війська.
За його словами, власнику ПВК “Вагнер” Євгенію Пригожину притаманне бахвальство – в попередні місяці вони навіть показували свої гелікоптери, якісь гармати. Але це було зроблено для того, щоб продемонструвати свою значущість і силу.
“Головна сила, яка супроводжує “вагнерівців” вогнем, це регулярні війська. І також там є мотострілецькі підрозділи”, – зауважив речник.
З початку року окупанти менше використовували авіацію, а зараз за можливістю – штурмову авіацію – це Су-25 або різні типи армійської авіації від Мі-8 і Мі-24 до Ка-52.
Вони її використовують там, де мають розвіддані або відеоспостереження – там, де є мінімальний ризик ураження системами ППО або в цей момент немає нашої винищувальної авіації,
– наголосив Череватий.
За його словами, окупанти випускають некеровані ракети і одразу розвертаються і відходять. Коли ж ворожі літаки виявляються, ми їх одразу збиваємо.
“Також вже багато місяців тривають стрілецькі зіткнення. Ворог намагається діяти малими групами і підібратися до нашого переднього краю, щоб розв’язати ближній бій. Ми максимально намагаємось його зустріти. Але коштом інтенсивності цих груп, вони входять у стрілецькі бої”, – розповів речник Східного угрупування ЗСУ.
Він зазначив, що динаміка втрат ворога дуже велика. Сьогодні знищеними – 116 людей, 135 – поранених – тільки на Бахмутському відрізку. Вчора втрати були ще більшими.
“Бахмутський напрямок – це епіцентр агресивних, атакувальних дій ворога”, – наголосив Сергій Череватий.
Путін 21 лютого планує виступити зі зверненням до Федеральних зборів і йому до цієї дати потрібні якісь просування на фронті. У зв’язку з цим у армії РФ є чіткий наказ — узяти Бахмут до 20 лютого і максимально вийти на кордони Донецької та Луганської області.
Однак, ЗСУ тримають населений пункт під контролем.
Військовий експерт Олег Жданов пояснив, коли настане слушний момент для початку наступу ЗСУ.
Більшість військових експертів та аналітиків переконані, що для великого контрнаступу Збройних сил України потрібно дочекатися необхідного озброєння та техніки. Олег Жданов дотримується іншої точки зору, наголошуючи, що важливо почекати на момент і переходити в наступ лише тоді, коли ворог хоча б на якийсь час зупиниться.
Полковник запасу ЗСУ пояснив: “Давайте припустимо, що Путін зібрав якийсь броньований кулак, стягнув усі танки на один напрямок і прорвав нашу оборону, захопив Донецьку область і сказав, що так, на цьому війна закінчена. То кому він сказав? Виборцям? своїм? Так ми не закінчували війну”, – розповів Жданов 24 каналу.
Потім Олег Жданов пояснив, за яких умов розпочнеться наша операція з контрнаступу: “Щойно російські війська зупиняться, як тільки вони послаблять тиск, ми відразу перейдемо в контрнаступ і продовжимо вже нашу визвольну війну. Тут уже думка Путіна не відіграє ролі”. “Війна – це обопільний процес, і він стосується двох сторін. Не можна просо встати і сказати: “Ми досягли мети, я закінчив війну”. – Ні. Друга сторона каже: “А ось ми тепер досягаємо своїх””, – заявив військовий експерт .