Луганську область звільнятимуть під час військової контрнаступальної операції на сході України. Військовий експерт Олег Жданов вважає, що жодних особливостей при деокупації цієї території не буде.
За його словами, головне завдання в тому, щоб пройти лінію оборони. Саме на цій лінії побудовані міцні укріплення російських військ.
“Цілком можливо, що можемо піти не “у лоб” на цю лінію оборони, а за іншими напрямками, з півдня або півночі. Але в будь-якому випадку, якихось особливостей (звільнення, – ред.) Луганської або Донецької області я не бачу”, – розповів Жданов на своєму Youtube-каналі.
Він додав, що особливість може бути лише в угрупованні російських військ, її здатності, бажанні й можливості оборонятися на тому чи іншому напрямку.
“І особливість полягатиме в тому, наскільки масштабною буде контрнаступальна операція ЗСУ: або це буде контрнаступ на декількох напрямках, або по черзі – спочатку на одному напрямку, потім – на іншому. Тому Луганщина буде звільнена так само, як і інші окуповані області”, – резюмував експерт.
Зараз, за даними Інституту вивчення війни, російські окупаційні війська в Донецькій області, ймовірно, намагаються отримати вигоду з недавніх незначних успіхів на південний схід від Бахмута, продовжуючи спроби просування в цьому районі.
Зазначається, що 28 липня окупанти продовжували просуватися на північ до Бахмута з недавно захоплених позицій в районі Новолуганського і Вуглегірської ГЕС, а також просувалися в південно-західному напрямку по шосе Т1302 з недавно захоплених позицій в Берестові.
Також російські підрозділи намагалися домогтися успіхів навколо Сіверська, але поки безрезультатно. Таким чином, російське командування, найімовірініше, спробує зберегти темп наступу на Бахмут, можливо, за рахунок зниження тиску на Сіверському напрямку.
При цьому експерти ISW вважають малоймовірним захоплення Бахмута попри недавні просування в напрямку міста.
Раніше аналітики ISW заявляли, що армія РФ може провести лише дві значні наступальні операції в Україні. Перша – це захоплення Сіверська, а друга – це спроба штурму Бахмута.
При цьому російська армія виділила достатньо ресурсів для проведення майже щоденних наземних атак і захоплення території на цих двох напрямках, але цих сил буде недостатньо, щоби підтримувати такий же темп наступу на інших ділянках.
“Таким чином, російський наступ, найімовірніше, досягне кульмінації до того, як захопить будь-які інші великі міські райони України”, – йдеться у повідомленні.
Окрім того, окупанти продовжують перекидати важку техніку через Мелітополь у напрямок Херсону, бо готуються до наступу ЗСУ.
Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі телемарафону.
“Вже четвертий день ми спостерігаємо через територію міста Мелітополя транзитом проходить військова техніка. Причому, це три-чотири колони щодня. Сьогодні була чергова колонна. Вони ідуть як по центру міста, так і по околицях міста Мелітополя”, – сказав він.
Мер зазначив, що в кожній колонні від 20 до 30 одиниць техніки. Це різного роду озброєння – від танків, до бойових машин десанту, машин піхоти.
“Також було помічено на території міста специфічну техніку – “Бук-М2″, який є останньою модифікацією цього озброєння, і воно також все іде в бік Херсону та Криму. Ми чітко розуміємо, що перекидання цієї техніки пов’язана з тим, що наші ЗСУ вже націлені на деокупацію Херсону і тому ворожі війська стягуються саме туди”, – пояснив він.
Федоров уточнив, що ворожа техніка іде з боку Донбасу, Маріуполя та Бердянська.
Він вважає, що деокупація Мелітополя для українських військових є пріоритетом тому, що це місто – “ключ до деокупації всього півдня країни”.
Міський голова також зазначив, що в української армії вже є успіхи на Запорізькому напрямку, про які скоро стане відомо.