На Токмацькому напрямку, на захід від с. Вербове, в районі висот з позначками 160 та 170, противник знову контратакував передові позиції ЗСУ та мав частковий успіх.

Як розповів координатор групи «Інформаційний опір» Костянтин Машовець, окупанти просунулися на 200 метрів на північ в одній із лісопосадок.

Тим часом, за його словами, на північ від Вербового підрозділам зс рф довелося знову відійти на кілька сотень метрів у бік с.Новофедорівка.

Експерт зазначив, що на північ від с.Копані продовжуються поперемінні атаки та штурмові дії обох сторін. У цьому районі у окупантів «безальтернативний» наказ — не допустити виходу передових підрозділів ЗСУ до північної околиці Копані.

«Нарешті українським військам вдалося трохи відтіснити противника від західної околиці с.Роботине, яку противник постійно атакував, намагаючись «розрядити ситуацію» для себе в напрямку с.Новопрокопівка. Очевидно, що «бойові кондиції» 104-го дшп противника зі складу його 76-й дшд зараз перебувають не на тому рівні, щоб цьому завадити», — наголосив Костянтин Машовець.

Військовий оглядач додав, що в районі Новопрокопівки противник продовжував спроби пробитися у бік с.Мала Токмачка, але події на південний захід від села їм завадили. Підрозділи ЗСУ явно обходять Новопрокопівку з півдня у напрямку Новофедорівки, вздовж дороги Т-08-03, ставлячи таким чином окупантів у «трохи незручне становище».

Тим часом колишній радник глави Офісу Президента України Олексій Арестович заявляє, що поки росіяни створюють нові підрозділи із раніше розбитих старих, на напрямку Приютне-Заповітне Бажання-Новодонецьке. Усе це призводить до складної обстановки, оскільки безперервні контратаки росіян гальмують просування українських військ.

“Хоча колись цей напрямок розглядався як дуже перспективний, перспективніший навіть за Токмаківський. На так Токмаківському наші рухаються вперед, вони завдали втрат російським військам, але в тому числі зазнають незліченних контратак. Там протягом доби може перейти одна лісопосадка кілька разів з рук в руки. Таким чином, безсумнівно, без введення резервів будь-якої із сторін не буде просування ні їхнього, ні нашого”, — зазначає він.

Арестович наголосив на тому, що росіяни перестворили підрозділи, які були раніше розбиті, накачали їх новим особовим складом та технікою, і відправили знову у бій. Це призводить до локальної переваги в обороні, але супроводжується великими втратами.

“Росіяни перетворили підрозділи, накачали людьми підрозділи, розбиті раніше. Грубо кажучи, там були десантники, піхотинці, які воювали ще 3 місяці тому з нами на тих же напрямках — їх розбили, вони втратили понад 50% особового складу та техніки. Їх повернули назад, трохи поповнили технікою, наповнили людьми, і знову кинули у бій. Це не поява нового підрозділу, це розбиті раніше поповнилися і знову повернулися”, — додає екс-радник.

Арестович підкреслив, що тактика російських військ, що полягає в безперервних контратаках, відома своєю великою витратою життів та техніки. Він наголосив на важливості введення резервів та ефективного управління ними.

“Безперервні контратаки, м’ясні, з величезними втратами особового складу та техніки це їхній фірмовий стиль ведення війни, який суто ось сухому роздумі дає ефект — уповільнює просування наших військ, змушує нас витрачати резерви не вчасно. Але ці способи війни абсолютно нелюдські, бо вони призводять до колосальних втрат. Тому, все залежить від того, чи є канали резервів у нас — як і де вони будуть введені”, — підкреслює експерт.

Відомо, що наразі українські військові перебувають переважно в обороні й наступають лише на двох напрямках.

«Єдине, де ми наступаємо це на південь від Бахмута, і ось на Токмацькому напрямку”, — підсумував Арестович.