На Півдні наразі наші захисники працюють над тим, щоб ворог відчував тиск та присутність України. Зокрема, йдеться про смугу на Лівому березі Дніпра.

Про це повідомила керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону

Крім того, вона зазначила, що це досить непроста робота. Зокрема, й тому, що росіяни ховаються між місцевими мешканцями.

Зокрема, в рамках контрбатарейного протистояння ми намагаємося вичищати смугу у 20 – 30 кілометрів на Лівому березі. Це досить непроста робота та ускладнюється вона тим, що ворог стало ховається за мирними мешканцями, намагаючись переховувати свої підрозділи та своє базування техніки у дворах місцевих мешканців, за житловими будинками, – розповіла Наталія Гуменюк.

За її словами, робота ЗСУ досить результативна. Речниця, як приклад, повідомила, що обстріли з боку Кінбурнської коси суттєво поменшали, оскільки українські військові уразили пункт постачання і складування боєприпасів.

“Зараз вони (росіяни) не мають потужної підтримки, і навіть пересування суходолом для них ускладнено, оскільки ми намагаємося тримати під вогневим контролем саме той перешийок, який пов’язує материкову частину Лівобережжя з півостровом Кінбурнська коса”, – розповіла Наталія Гуменюк.

Керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування “Південь” пояснила, що такими діями Збройні Сили України намагаються зменшити натиск ворожого вогню по:

Дніпробузькому лиману;
протилежним громадам: Очаківській і Куцурубській Миколаївської області.
Щодо Херсонської області, то Наталія Гуменюк констатувала, що, на жаль, ворог продовжує вишукувати позиції та точки, ховаючись знову ж таки за мирним населенням Лівобережжя, і обстрілює Херсон та передмістя міста.

Деякі військові експерти вважають, що ідеальним напрямком контрудару є південь України — Мелітополь чи Маріуполь, щоб розділити угруповання армії рф навпіл. На цих напрямках росія зараз практично не атакує, а лише готується відбивати український удар.

Інший можливий напрямок контрнаступу українських сил — із Запоріжжя на Мелітополь. Ворог, розуміючи це, кілька місяців будує там фортифікаційні споруди.

Павло Нарожний, військовий експерт, говорить, що лінії укріплення окупантів поблизу Мелітополя серйозні, але достатньо прорвати їх у будь-якому одному місці, і тоді у тил ворога зайде наша важка техніка. На його думку, саме авіація разом з артилерією «пропалить» коридор в обороні російських окупантів. Потім в коридор зайдуть танки та швидкісні і мобільні штурмові загони, які знищать всі тили, і після того піде піхота.

Роман Світан, військовий експерт, вважає, що вихід на Азовське узбережжя — стратегічне завдання. Вихід такого рівня відсіче коридор із росії до Криму та переведе в режим оперативного оточення Запорізьке, Херсонське та Кримське угруповання російських військ.

У США водночас також розглядають два основні сценарії українського контрнаступу. Перший — просування на південь через Херсон до Криму. Другий — рух на Схід з північної позиції, а потім на Південь, перерізаючи російський сухопутний міст.

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що новий контрнаступ українських військових відрізнятиметься від операції на Харківському напрямку, яка тривала менше тижня. Весняний контрнаступ ЗСУ триватиме не менше одного-двох місяців.