Військовий експерт Юрій Федоров розповів про найвразливіше місце оборони росіян на фронті.

«Де найуразливіші точки російської оборони, яка може викликати кружляння фронту? На мій погляд, така точка це Токмак. Щоправда, треба враховувати, що навколо міста там є серйозні оборонні споруди. Це протитанкові рови, бетонні бліндажі та багато чого ще”, — поділився фахівець.

Тому захопити можливо, але все залежить від того, скільки сил на це витратити та скільки жертв готова понести армія за це. Військові ж так міркують, називають кількість військ і оголошують, скільки з них буде знищено, коли вони виконають бойове завдання.

За його словами, політичне керівництво має ухвалювати рішення, чи прийнятні дані втрати для країни чи ні. Або стосується не лише соціальної складової, а й демографічної тощо.

«Але якщо навіть Токмак можливо буде не захопити, а поставити під щільний обстріл з боку ЗСУ, рух через цей залізничний вузол буде паралізований. А після цього всю систему постачання окупантів на захід від Токмака буде скорочено мінімум на половину. А друга вже половина залежить тільки від Керченського мосту, а він також досить вразливий», — підсумував він.

Крім того, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан зауважив, що рух української армії в районі Токмака продовжується. За напрямок фактично від цього населеного пункту до Авдіївки відповідає генерал Олександр Тарнавський. Тим часом нині у напрямку Авдіївки та Мар’їнки тривають інтенсивні бойові дії.

Він додав, що перерозподіляти резерви, які є в управлінні Тарнавського, доволі таки складно.

«Більше уваги приділяють Авдіївці. У напрямку Роботиного, виходячи із завдань, сил та засобів, які нам передані, виконують завдання розширення флангів. Це дуже важливо. Дійшли до другої лінії оборони», – сказав Світан.

Нині українській армії треба укріплювати та розширювати фланги – хоча б на 20 кілометрів. Усе, щоби потім можна було завести війська та рухатися далі у бік Токмака.

«Цей рух не зупинений, він триває. Просто інтенсивність зменшена унаслідок двох факторів», – наголосив полковник запасу ЗСУ.

Мовиться про погоду та достатню кількість резервів, які нині в основному залучають для підтримки гарнізонів у Мар’їнці та Авдіївці.

Узимку українська армія може рухатися по лівобережжю Дніпра на Херсонщині. Там глинисто-піщані ґрунти, тож навіть у мокрому стані там проїде гусенична техніка.

Льотчик-інструктор переконаний, що там треба виконати щонайменше 2 – 3 завдання. Зокрема:

Відсунути лінію бойового зіткнення з росіянами від правобережжя. Зокрема, від Херсону. Усе, аби окупанти не змогли обстрілювати населені пункти з артилерії.

Створити оперативний плацдарм та виконувати певні дії щодо звільнення південно-західної частини лівого берега Дніпра – від Кінбурнської коси до Скадовська.

«Можна створити серйозний оперативний плацдарм цієї зимою. Буквально завтра почати. Нас стримувати може лише наявність сил, засобів, резервів та боєприпасів. Щойно буде у достатній кількості – можна виконувати це завдання», – зазначив Світан.

Окупанти використовують Скадовськ як військово-морський хаб. Далі військова амуніція ворога прямує рокадною дорогою вздовж лінії фронту в Голу Пристань, Олешки та Нову Каховку.

«Вийти на Скадовськ, «відмінусувати» основну артерію постачання військової амуніції на лівий берег – і в росіян будуть дуже великі проблеми. Особливо у зимовий період», – сказав полковник запасу ЗСУ.

Нагадаємо, що українська армія проводить активні дії на Півдні. На Бахмутському напрямку наші бійці штурмують південніше міста. А на Запорізькому – відбивають атаки ворога та виснажують росіян вдовж лінії фронту. Водночас на Херсонському напрямку ЗСУ продовжують утримувати позиції на лівобережжі.