Командувач оборони Києва пригадав, що найгарячіший епізод був буквально на четвертий або п’ятий день повномасштабної агресії РФ.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ та оборони Києва генерал-полковник Олександр Сирський поділився своїми спогадами про битву за столицю, що тривала в період від 24 лютого до 2 квітня 2022 року.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Сирський запевнив, що Україні вдалося досягти всіх цілей у битві за Київ, які вона собі поставила.

“Вже у квітні не залишилось жодного ворожого солдата на території Києва, Київщини та інших областей, за які було відповідальне наше угруповання”, – зауважив генерал-полковник.

Він розповів про найгарячіший епізод на початку битви за столицю, коли ситуація ставала критичною і ворог міг прорватися просто до самого Києва.

“Це був буквально четвертий або п’ятий день повномасштабної агресії. Момент, коли противник захопив плацдарм у районі Мощуна. Там дуже небезпечна ділянка. Найменша відстань безпосередньо до Києва, що забезпечувало прохід аж до площі Шевченка та вхід у місто. Ситуація дійсно ставала критичною. Були вжиті всі заходи, ми майже добу працювали на командно-спостережному пункті батальйону. Були висунуті всі резерви, які ми мали на той час”, – описав ситуацію Сирський.

Він додав, що ціною неймовірних зусиль ситуація була переламана на користь України і російські окупанти не змогли зробити запланований прорив.

Командувач оборони Києва пригадав оцінки американських фахівців високого рівня, які вважали, що українські захисники не зможуть тримати оборону столиці більше ніж три-чотири доби.

“Коли ситуація кардинально змінилася на нашу користь, вони багато що зрозуміли про Україну та український народ”, – додав Сирський.