Ігор Кононенко підозрюється в декларуванні недостовірної інформації, про це пишуть ЗМІ.
Директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що бюро відкрило провадження за фактом декларування недостовірної інформації депутатом Верховної Ради від фракції “Блок Петра Порошенко” Ігорем Кононенко.
Як зазначив Ситник, підставою для початку слідства стали певні висновки. В результаті справа ведеться за статтею 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України.
З’ясувалося, що Кононенко не задекларував корпоративні права. Варто нагадати, що в минулому місяці НАЗК повідомило – після повних перевірок з’ясувалося про декларування недостовірної інформації зазначеного нардепа Ігоря Кононенко і мера Дніпра Бориса Філатова.
Так, правоохоронці встановили – декларація Кононенко за 2015 рік була виправлена. Обранець вказав недостовірні дані про кількість та номінальну вартість акцій трьох акціонерних товариств, які зареєстровані в Україні, і двох іноземних компаній, що належать йому на праві власності.
Крім того, Кононенко на залишив інформації про доходи сім’ї – невістки. В результаті сума недостовірних даних в декларації нардепа за 2015 рік становить майже 7,6 млн грн.
Варто зазначити, що 20 серпня суд щодо розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 вирішив задовольнити клопотання. Адвокати ексберкутівців просили цього у суду.
Як зазначається, з 38 колишніх правоохоронців деякі чинні, які перебували з 18 по 20 лютого безпосередньо на місці подій, та керівників миколаївського, одеського і чернігівського підрозділів “Беркуту”, яких хотіли допитати адвокати, суд дозволив допитати 15 людей на вибір захисту. Також суд дозволив допитати працівників, які обслуговували спецтранспорт.
Крім того, суд дозволив допитати дніпропетровський “Беркут”, керівний склад міліції станом на 20 лютого, а також усіх осіб публічних, про яких клопотали адвокати. Ці особи — міський голова Києва Віталій Кличко, генпрокурор Юрій Луценко, депутат Геннадій Москаль, який перший тримав докази в руках, був керівником слідчої комісії ВР, спікер Ради Андрій Парубій, депутат Сергій Пашинський, колишній народний депутат, зараз посол України в Канаді Андрій Шевченко, радник експрезидента України Віктора Януковича Андрій Портнов, глава МЗС часів Януковича Леонід Кожара, міністерка юстиції часів Януковича Олена Лукаш, а також легендовані свідки.
Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику “Справу Майдану”. Вона нараховує 89 кримінальних проваджень.