У Бундестазі виключили постачання Україні винищувачів F-16. Те саме стосується участі європейського військового контингенту у війні проти РФ. 

Про це заявила голова оборонного комітету Бундестагу Штрак-Циммерман, пише Bild. 

“В Україні не буде ні Tornado, ні Eurofighter”, – заявила вона. 

За її словами, це пов’язано з тим, що “українські пілоти не можуть досить швидко навчитися західних винищувачів”. 

Водночас Штрак-Циммерман зазначила, що “з МіГами все по-іншому”. 

“Ці радянські запаси, їх можна використати негайно”, – додала вона. 

Також голова оборонного комітету категорично висловилася про участь європейських військ у війні проти Росії на території України. 

“В Україні не буде сухопутних військ. Жоден німецький чи європейський солдат не ступить на українську землю”, – сказала вона.

Зазначимо, що винищувачі Україна розраховує отримати не лише від Німеччини, а й від інших країн світу, тож активно продовжує дипломатичні перемовини. Зокрема президент України Володимир Зеленський у розмові зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті порушив питання постачання літаків F-16 і запросив співрозмовника відвідати Україну. 

За його словами, він “порушив питання F-16, далекобійної зброї, додаткової артилерії та трибуналу – трибуналу щодо агресії Росії проти нашої держави”. 

“Ми разом робимо вільний світ міцнішим, і кожен долар інвестицій у таку міцність є абсолютно зрозумілим та підзвітним для наших партнерів. Запросив пана спікера відвідати Україну. Це справді дуже надихає та підтримує – коли бачиш нашу українську рішучість і знаєш, що перемога буде”, – заявив нещодавно Зеленський.