Удари Антонівський міст витримує, утім експлатувати його у військовий цілях вже не можна.

На Антонівському мосту, на кшталт швейцарського сиру, натикали дірок. Після цього було закриття мосту, тому що важку бойову техніку вже не пустиш по ньому. Про це заявив радник Офісу президента Олексій Арестович у розмові з російським юристом, правозахисником Марком Фейгіним.

“Це не пристрілювання, це робота на знищення. Для завади переміщуванню вантажів, військової техніки і живої сили. Там, звісно, залишився залізничний міст, залишилася Нова Каховка, але ж ми показали, що все це під вогняним контролем ЗСУ. Удари він витримує, але експлуатувати його не можна. Ще 2-3 такі ночі, подивимося, що буде завтра зранку. І дивись, що зовсім не можна буде експлуатувати”, – розповів Арестович.

Він такої подякував російському кореспонденту, який показав результат ураження Антонівського мосту.

“Друже, коли впаде путінський режим, як мінімум, похвальну грамоти ти отримаєш”, – додав радник ОП.

Також зазначимо, що аналітики Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що поточний наступ росіян у Донецькій області може закінчитися захопленням Слов’янська чи Бахмута. Нинішній російський наступ може призвести до обмежених нових територіальних здобутків на Донбасі на північний схід від шосе E40, але, ймовірно, завершиться захопленням Слов’янська чи Бахмута.

За останні кілька тижнів російські війська не досягли значних успіхів у напрямку Слов’янська чи вздовж Сіверсько-Бахмутського виступу і продовжують знижувати свою наступальну потужність у локальних боях за невеликі та відносно неважливі населені пункти по всій Донецькій області.

Зараз російським військам важко просуватися відносно малозаселеною та відкритою місцевістю. Як прогнозує ISW, російські війська зіштовхнуться з місцевістю, яка буде набагато сприятливішою для українських захисників, чим ближче вони просунуться до E40 навколо Слов’янська і Бахмута. Це пояснюється щільністю населення та забудованістю цих територій. Тому нинішній російський наступ на Донбасі, найімовірніше, досягне кульмінації десь уздовж E40 найближчими тижнями.

Ключові висновки аналітиків ISW:

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія прагне розширити захоплення територій України за межами Луганської та Донецької областей. Українські війська завдали другий поспіль високоточний удар по Антонівському мосту – головній логістичній артерії Росії на схід від Херсона.

Російська окупаційна влада, ймовірно, використовує останні українські високоточні удари і партизанську діяльність, щоб створити умови для масової депортації громадян України на територію Росії. Окрім того, військовий експерт Defense Express Валерій Рябих переконаний, що ЗСУ можуть знищити Антонівський міст, щоб відрізати російські війська на лівому березі Дніпра. Про це він розповів в етері телеканалу “Еспресо”.

“Зараз виникає дуже багато питань щодо обстрілу Антонівського мосту. Оскільки дуже швидко зʼявились кадри куди і як потрапили снаряди по мосту. Однак щодо тактичного значення цього мосту, то тут все дуже просто. Антонівський міст є основною лінією постачання для окупантів на лівому березі Дніпра. Вони знаходяться під прицілом Збройних сил України. ЗСУ дуже успішно знищують склади та командні пункти в тилу ворога. Тому можна говорити, що українські війська готують зону забороненого доступу на цьому напрямку”, – пояснив Рябих.

Експерт вважає, що ударами по Антонівському мосту ЗСУ натякає окупантам про те, що вони можуть бути відрізані від основних сил.

“Якщо окупанти на лівому березі Дніпра не покинуть нашу територію, то вони можуть бути відрізані від основних сил. ЗСУ про це їм натякають, вдаривши по Антонівському мосту. Так, що росіянам слід подумати про “жест доброї волі” на цьому напрямку і покинути нашу територію. Якщо ЗСУ знищать Антонівський міст, то окупанти на лівому березі Дніпра незабаром будуть знищені”, – додав він.