В Україні триває контрнаступ. Сили оборони України досягли “тактично значущого” прогресу в контрнаступі на двох напрямках.
Про це повідомляє американське видання The New York Times із посиланням на аналітиків ISW, українських чиновників і російських військових блогерів.
В статті зазначається, що українські війська просунулися на 16-19 км вздовж двох головних ліній атаки у прагненні ЗСУ досягти південного узбережжя і перерізати російські лінії постачання.
Сухопутні війська України просуваються на південь по двох основних напрямках: через східне село Старомайорське до окупованого Росією Бердянська; і далі на захід до окупованого Росією Мелітополя.
“Зайнята територія, від 10 до 12 миль на обох векторах наступу, хоч і відносно невелика, але важлива тим, що змушує Москву відволікати сили з інших ділянок лінії фронту, кажуть військові аналітики. Інститут вивчення війни, вашингтонський аналітичний центр, назвав це просування “тактично важливим”, заявивши, що передислокація Москви, швидше за все, “ще більше послабить російські оборонні лінії в сукупності”, створюючи “можливості для будь-якого українського прориву, який може стати потенційно вирішальним””, – йдеться в матеріалі.
Також видання зазначає, що російські війська проводять власні наступальні операції на північному сході України навколо міста Куп’янськ. Змушуючи Україну оборонятися там, кажуть військові аналітики, Росія, швидше за все, намагається відволікти українські сили з інших ділянок, де вони ведуть наступ.
На одній з двох основних ліній атаки, яка спрямована на прибережний порт Бердянськ, Україна закріпила успіхи навколо зруйнованого села Старомайорське, яке вона відвоювала наприкінці липня, і, за словами українських військових і військових аналітиків, просувається в напрямку російського опорного пункту Урожайне.
В статті американського видання зазначається, що Україна виділила тисячі військових, в тому числі найдосвідченіших і загартованих у боях морських піхотинців, а також бронетехніку для просування на південь долиною річки Мокрі Яли.
“Якщо їм вдасться прорватися через Урожайне або обійти його, вони опиняться в межах 50 миль (80,5 км – ред.) від двох великих портових міст Бердянська і Маріуполя на Азовському морі. І з кожною милею, яку вони просуваються, українські війська чинять все більший тиск на російські лінії постачання”, – йдеться в публікації.
Крім цього, ISW повідомляє, що Збройні сили України вже деякий час зберігають присутність на лівому березі Дніпра у Херсонській області, на відміну від попередніх українських рейдів, проте ці позиції ще не є плацдармом.
Зазначається, що ЗСУ зайняли позиції на захід від Козачих Таборів після кількох днів обмежених рейдів через річку Дніпро. Російські військові блогери повідомляли що українські розвідувальні групи продовжують діяти на захід від Козачих Таборів, але сам населений пункт залишається окупованим.
Як зауважують в ISW, українські розвідувальні групи продовжують діяти в районі Антонівського мосту та Голої Пристані та проводять рейди через річку Дніпро.
Додамо, російські війська, ймовірно, могли послабити свою оборону біля східного берега Дніпра на Херсонщині.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони Великої Британії.
У щоденному звіті британської розвідки кажуть, що армія РФ могла перемістити свої підрозділи з Херсонської області на Оріхівський напрямок, що в Запорізькій області.
Відомо, що з червня 2023 року окупанти саме там ведуть бойові дії проти українських військових.
“Передислокація, швидше за все, зробить оборону Росії біля східного берега Дніпра слабшою, де її дедалі більше турбують нальоти українських десантних сил”, — додали у повідомленні.