Рух української армії в районі Токмака триває. Проте, виникає питання чи можна зараз говорити про підготовку до наступу на Токмак.
Про це розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан, зазначивши, що там окупанти намагаються атакувати.
Він додав, що перерозподіляти резерви, які є в управлінні Тарнавського, досить складно.
«Більше уваги приділяють Авдіївці. У напрямку Работиного, виходячи із завдань, сил і засобів, що передаються нам, виконують завдання розширення флангів. Це дуже важливо. Дійшли до другої лінії оборони», — сказав Світан.
Наразі українській армії потрібно зміцнювати і розширювати фланги — хоча б на 20 кілометрів. Усе, щоб потім можна було завести війська і рухатися далі в бік Токмака.
«Цей рух не зупинено, він триває. Просто інтенсивність зменшена через два фактори», — наголосив полковник запасу ЗСУ.
Йдеться про погоду та достатню кількість резервів, які зараз здебільшого залучають для підтримки гарнізонів у Мар’їнці та Авдіївці.
Взимку українська армія може рухатися лівобережжям Дніпра в Херсонській області. Там глинисто-піщані ґрунти, тому навіть у мокрому стані там проїде гусенична техніка.
Льотчик-інструктор переконаний, що там потрібно виконати щонайменше 2 — 3 завдання. Зокрема: Відсунути лінію бойового зіткнення з росіянами від правобережжя. У тому числі, від Херсона. Усе, щоб окупанти не змогли обстрілювати населені пункти з артилерії. Створити оперативний плацдарм і виконувати певні дії зі звільнення південно-західної частини лівого берега Дніпра — від Кінбурнської коси до Скадовська.
«Можна створити серйозний оперативний плацдарм цієї зими. Буквально завтра почати. Нас стримувати може тільки наявність сил, засобів, резервів і боєприпасів. Як тільки буде в достатній кількості — можна виконувати це завдання», — зазначив Світан.
До того ж, окупанти використовують Скадовськ як військово-морський хаб. Далі військова амуніція ворога прямує рокадною дорогою вздовж лінії фронту в Голу Пристань, Олешки та Нову Каховку.
«Вийти на Скадовськ, «відмінусувати» основну артерію постачання військової амуніції на лівий берег — і в росіян будуть дуже великі проблеми. Особливо в зимовий період», — сказав полковник запасу ЗСУ.
Крім того, формування плацдармів Сил оборони України на лівому березі Дніпра в Херсонській області має успіх.
Про це заявив генерал Віктор Муженко.
«По-перше, те, що стосується херсонського напрямку, пониззя Дніпра – то дійсно я вважаю, що має успіх. Тому що операція з форсування такої широкої перешкоди, якою є річка Дніпро, особливо в пониззі, в гирлі, де купа цих островів, рукавів і таке інше. Вона має велике значення. Ми захопили плацдарм на протилежному березі. Питання в своєчасності цієї операції і її перспективах. Тобто чи є у нас перспектива розширити цей плацдарм до таких розмірів, щоб ми могли організувати логістику, забезпечення та переміщення важкої техніки і озброєння. А потім — логістику, тобто забезпечення матеріальними засобами тих військ, які будуть розташовані на цьому плацдармі», — сказав він.
Муженко також пояснив, що зараз поки що ми працюємо під так званою «парасолькою» артилерії, яка працює з правого берега.
На його думку, форсування Дніпра варто було починати раніше.
«Я думаю, що це повинно було плануватися з перспективою успіху на напрямку головного удару, а потім — можливість сходження цих двох угруповань в якомусь конкретному місці. Де це могло бути? В Мелітополі? Можливо. Можливо, в Токмаку. Можливо, в районі Каланчака або в районі Генічеська. Різні варіанти є. Але це повинно було бути в такому загальному задумі», — додав він.