Військово-морські сили Збройних сил України мають можливості, щоб влаштувати “бавовну” кораблям, які прямують до портів Російської Федерації на Чорному морі.
Про це заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, коментуючи обмін попередженнями між Україною та Росією бити по суднах в акваторії Чорного моря.
“Що стосується можливостей, я не можу їх всі озвучувати, можу тільки зазначити, що, як це помічає решта світу, в Криму і навколо нього – це зона можливої “бавовни” як наслідок паління у невстановлених місцях. Як будуть розвиватися події, ми побачимо вже згодом”, – сказав він.
Також він вказав, що, згідно чинного законодавства, Керченська протока є територією України.
“Відповідно, ми можемо попереджувати, що на нашій території ми розцінюємо деякі акти так, як ми вважаємо за потрібне”, – додав Плетенчук.
Крім цього, він прокоментував повідомлення російських ЗМІ, що Міноборони РФ провело навчання, під час яких ракетні катери росіян били по мішенях в північно-західній частині Чорного моря.
“На цій ділянці морі постійні відбуваються якісь заходи з бойової підготовки ВМФ РФ, цей процес триває постійно і перманентно, нічого нового в цьому немає. Періодично вони проводять подібні навчання в рамках штатних процесів. Тому ці моменти мають місце”, – сказав він.
Також додамо, що морські дрони-камікадзе здатні знищувати такі об’єкти, як Кримський міст або Чорноморський флот. Крім того, для реалізації подібних завдань потрібно застосовувати далекобійні ракети.
Про це розповів військовий експерт, журналіст і спікер Генерального штабу ЗСУ в 2014-2017 рр. Владислав Селезньов.
«Можна і потрібно застосовувати комбіновані атаки. Дрони-камікадзе несуть серйозний бойовий заряд, малопомітні і мають велику швидкість. Вони здатні серйозно протидіяти озброєнням путінської армії. Ми знаємо приклади, коли дрони перестрибували навіть бонові загородження, які були встановлені на вході до Севастопольської бухти. Більше того, я вважаю, що реалізація планів сил оборони України зі створення цілого флоту морських дронів-камікадзе здатна призвести до блокади кораблів Чорноморського флоту РФ в їхніх бухтах базування», – розповів експерт.
І, водночас, додав, що Росія після припинення “зернової угоди” може вдатися до певних кроків, спрямованих на ескалацію ситуації в басейні Чорного моря.
«У Москві вже заявили про намір закрити північно-західну частину Чорного моря у зв’язку з нібито небезпечною ситуацією. Але для того, щоб реалізувати свої плани, їм потрібно виводити свої бойові кораблі до тієї частини Чорного моря, яку вони зібралися блокувати. І тут з’явиться простір для маневру, яким можуть скористатися оператори наших морських дронів», – вважає Селезньов.
Варто підкреслити, Україна може собі дозволити завдання ударів по російських судах у Чорному морі.
Таку думку висловив Володимир Заблоцький, військово-морський експерт, оглядач Defense Express.
“Якщо ми на початку війни, у березні, потопили ракетою десантний корабель у порту Бердянська, то зараз маємо незрівнянно ширші можливості щодо цього і можемо собі дозволити завдання ударів також у відкритому морі. Судячи з того, що ми застосовуємо і що відбувається в портах, під Керченським мостом і так далі, останнім часом Україна створила та успішно відпрацьовує розвідувально-ударні системи безпілотної далекої дії морського базування”, — додав Заблоцький.