Росія не буде вступати у жодні переговори щодо розміщення миротворчої місії ООН на окупованих територіях Донбасу принаймні до президентських виборів в Україні, які пройдуть у березні 2019 року.
Про це заявив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко в інтерв’ю Укрінформу.
Дипломат розповів, що питання про необхідність введення миротворців на Донбас піднімає не лише Україна, а й Захід, і Росія це прекрасно розуміє.
Про це почали говорити США, деякі країни Європейського Союзу. Й у Кремлі вирішили зіграти на випередження. Внесли свій проект, який просто ніякий… Якісь неозброєні сили ООН, які будуть захищати спостерігачів ОБСЄ. Звісно, це не було сприйнято серйозно. Тому над російським проектом ніхто серйозно навіть і не працював. Він так сам собі й вмер,– розповів Єльченко.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
За його словами, для започаткування справжньої миротворчої операції на Донбасі потрібне рішення Радбезу ООН. Проте, для того, щоб він почав розглядати це питання, воно спочатку має бути хоча б приблизно означено у "нормандському" чи "мінському" форматі.
Представник України в ООН додав, що обидва формати, як і трек Волкер-Сурков, наразі зайшли у глухий кут. Це пов’язано з очікуванням Кремля на проросійського президента в Україні за підсумками виборів навесні цього року.
"Путін вже декілька разів сказав, що не бачить ані сенсу, ані можливості домовлятися із нинішньою українською владою. Що вона, мовляв, "недоговороспособна". Росіяни не будуть нічого робити до президентських виборів в Україні. У мене є великі сумніви, чи будуть вони щось робити і після, але побачимо… Вони чекають якогось приходу гіпотетичного проросійського президента, який все поміняє", – сказав дипломат.
Варто зазначити, що Росія нині розмістила в окупованому Криму настільки багато військ, що їхня кількість перевищує навіть рівень радянської військової присутності на півострові у часи СРСР. Окрім того, півострів наповнюють новим озброєнням.
"Нині увесь півострів перетворився на величезну воєнну базу. Мені здається, російських військових сил там зараз навіть більше, ніж за радянських часів. Йдеться і про новітні ракетні комплекси, і про все інше", – заявив він.
Дипломат наголосив, що це порушує узгоджені обмеження російської військової присутності у регіоні.
Кількість військової техніки у Криму і довкола нині перевищує всі допустимі ліміти, у тому числі угоди, які обмежують військову присутність Росії на південному фланзі,
– зазначив Єльченко.