В районі м.Бахмут продовжуються запеклі ближні піхотні бої північно-західніше та південніше міста. Обидві сторони завзято атакують\контр-атакують, поперемінно відбиваючи одна у одній ті чи інші позиції. Крім того, він зосередив свою увагу на тому, що окупанти змогли вітіснити підрозділи ЗСУ з двох позицій північніше с.Богданівка (331-й парашутно-десантний полк\пдп 98-ї повітряно-десантної дивізії-пдд), з трьох позицій північно-східніше с.Хромове (217-й пдп 98-ї пдд) та з однієї позиції північніше с.Курдюмовка (83-а окрема десантно-штурмова бригада\одшбр).
Про це повідомив військовий оглядач Костянтин Машовець.
В свою чергу, передові підрозділи ЗСУ вибили противника (той же самий 331-й пдп) з трьох позицій північніше с.Хромове, а також східніше с.Кліщіївка примусили передові підрозділи 88-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) противника відійти ще з 3-х позицій.
«Як на мене, все це «рубілово» на ближніх підступах до м.Бахмут позбавлене будь-якого внятного та ясного оперативного сенсу. Принаймні, для ЗСУ… Від нього, у кінцевому рахунку, виграє лише противник, який зумів, по-суті, зупинити наступальні дії угрупування українського війська південніше міста й зараз вперто атакує у його фланг та тил з півночі… І я би не сказав, що у нього то, зовсім не виходить», — поінформував Машовець.
Зазначимо, як Костянтин Машовець стверджує, що обсяг та розмір втрат сторін в цьому «замісі» цілком співставні, але противник, очевидно, переважає ЗСУ у можливостях їх компенсації… Тим більше, коли переважний формат бойових зіткнень — мала піхотна група на малу піхотну групу… без масованого застосування бронетехніки.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
Він додав, що для розуміння… укомплектованість ОВТ однієї частини та одного з’єднання, які зараз задіяні противником північніше та південніше м.Бахмут.
«Тобто, воює в основному піхота, причому, переважно «ніжками», основна маса техніки — у тактичному тилу. Той факт, що час від часу пара танків та ББМ виїзжає «обережно відпрацювати» на передній край — суті не мінє… Кривава карусель продовжується — піхота + міномети та арта… Такий формат, на руку нашому противнику, який значно переважає нас у людському ресурсі, до якого він, до того ж, відноситься саме як до ресурсу, а не цінних власних громадян», — підсумував експерт.
Крім цього експерт заявив, що на Лиманському напрямку противник продовжує розвиток свого наступу по напрямку на с.Ямполівка, с.Терни та у районі Серебрянського лісництва.
«В результаті ведення наступальних дій підрозділам 254-го мотострілецького полку (мсп) 144-ї мотострілецької дивізії (мсд) 20-ї загальновійськової армії (ЗВА) противника вдалося витіснити східніше с.Терни українські війська з 6-и позицій та 1 спострежного пункту. В свою чергу, південніше та південно-західніше с.Діброва, очевидно підрозділи 31-го та 37-го мсп 67-ї мсд 25-ї ЗВА при підтримці підрозділів 228-го мсп 90-ї танкової дивізії (тд) зуміли витіснити передові українські підрозділи з 5-и позицій та 1 спострежного пункту», — написав він.
На його думку, ймовірно, найближчим часом противник продовжить атакуючі\штурмові дії по напрямку на с.Терни, принаймні на цей напрямок (західніше с.Житлівка) командування 144-ї мсд противника переміщує штурмові підрозділи (роти) типу «Шторм-V» зі складу своїх 488-го та 283-го мсп.
Водночас Машовець звернув увагу, що одночасно з цим противник продовжує поступове доукомплектування частин та з’єднань 25-ї ЗВА на Лиманському напрямку озброєнням та військовою технікою (ОВТ) для нарощування їх бойових спроможностей.
«Вчора, я повідомляв про наміри противника доукомплектувати підрозділи 19-го танкового полку (тп) 67-ї мсд партією танків типу Т-90М (до 6-и одиниць), очевидно точно такий же процес триває й у 11-ї окремій танковій бригаді (отбр) цієї армії. На комплектування підрозділів цієї бригади передано також партію танків — до 7-и одиниць типу Т-90М та не менш 4-х одиниць типу Т-80БВ (можливо Т-80БВМ)», — резюмував експерт.