Сили оборони України продовжують просування на Запорізькому напрямку і навіть попри певні труднощі, здобувають хороші результати.Так вважає військовий експерт, ветеран російсько-української війни, майор запасу Збройних сил України Олексій Гетьман.
Водночас він підкреслив, що причиною не такого потужного, а більш помірного руху вперед на цій ділянці фронту є потужні укріплення, які побудувала армія РФ.
“Там були побудовані дуже серйозні оборонні споруди — так звана “лінія Суровікіна”: це залізобетонні конструкції, це бліндажі навіть “у три поверхи”, це щільне мінування перед цими укріпленнями. І навіть коли ми встигаємо щось розмінувати, росіяни використовують систему дистанційного мінування і на кожному квадратному метрі може бути, якщо брати, наприклад, протипіхотні “пелюстки”, то до трьох-чотирьох “пелюсток”, — коментує експерт.
На його думку, темпи просування Сил оборони на Запорізькому відбуваються відповідно до наявним силам та засобам.
“Треба постійно пам’ятати про те, що ми наступаємо меншими силами… Нас менше за чисельністю, у нас менше техніки, снарядів, артилерійських систем, ми не маємо панування в повітрі, що є у росіян. І вони ще збудували фортифікації: не просто окопи — залізобетонні конструкції. Однак нам вдається просуватися, незначно, але вдається”, — зазначив військовий експерт.
Гетьман вважає, що просування українських військ у Запорізькій області триватиме. Його успіх залежатиме від багатьох факторів, починаючи від того, скільки “смертників” РФ зможе кинути в бій, і закінчуючи тим, скільки ще техніки та снарядів отримають ЗСУ. За оцінкою експерта, й того, й іншого не вистачає.
Він додав, що відповісти на питання про те, скільки сил і засобів потрібно для нарощування темпів українського наступу, дуже легко — приблизно стільки, скільки використали союзники 1991 року для операції “Буря в пустелі” проти армії Саддама Хусейна, яка захопила Кувейт.
“36 днів була артилерійська підготовка, ракетні удари, 280 було запущено “Томагавків”, це за винятком артилерійських систем, реактивних систем залпового вогню, авіаційних ударів. І було залучено важкої техніки приблизно 4 тис. танків “Абрамс” та приблизно 4 тис. броньованих машин типу “Бредлі”. Нам сьогодні передали 31 танк [“Абрамс”]. Ось вам і відповідь”, — резюмував Олексій Гетьман.
Тим часом, Збройні сили України не припиняють атаки військових об’єктів на окупованих територіях та у Російській Федерації. Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни у щоденному звіті за 12 листопада.
«Україна, схоже, посилює атаки на російську армію, матеріально-технічне забезпечення та інші високопоставлені активи в тилових окупованих районах України та Росії», — йдеться у повідомленні.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) від 12 листопада, в суботу 11 листопада українське підпілля атакувало військовий штаб Збройних сил Російської Федерації в тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області, внаслідок чого загинуло щонайменше троє співробітників ФСБ РФ та Росгвардії.
Аналітики наголосили, що 8 листопада українські партизани атакували колишнього керівника так званої «народної міліції ЛНР». Тоді як 9 листопада відбулися удари по російській військовій базі в тимчасово окупованому Скадовську Херсонської області та об’єктах Чорноморського флоту РФ в Криму. Крім цього, 11 листопада були зафіксовані удари по об’єктах ворога на території Росії.
В Інституті вивчення війни додали, що українські військові проводять ударну кампанію, спрямовану на об’єкти окупантів в Криму з літа 2023 року.
Військовий експерт Олег Жданов також прокоментував ситуацію в Криму. На його думку, ЗСУ своїми ударами готуються до звільнення Криму.
«Це кроки одного великого плану, ми ж обіцяли розпочати боротьбу за Крим. Це і є фактично початок боротьби за Крим. По-перше, ми фактично вирішуємо питання логістики, ми виносимо склади, розташування техніки», — розповів фахівець.