Молитви почуті! ТАМ ПРОРИВ: Залужний аж засвітився-вигризли Авдіївку! Кінець облоги,окупанти в пеклі

Сили оборони України відкинули російських окупантів на двох важливих ділянках фронту під Авдіївкою внаслідок успішних контратак.

Надіям Кремля про захоплення української Авдіївки, схоже, не збутись. ЗСУ не тільки встановили російський наступ, але й зуміли відкинути ворога на двох важливих ділянках фронту.

Таку інформацію поділився у своєму блозі на YouTube відомий російський історик, політик Дмитро Чернишевський.

Росія понад місяць тому кинула величезну кількість своїх військ на захоплення Авдіївки, щоб диктатор РФ Володимир Путін перед президентськими виборами підвищив рейтинги цієї «перемоги». Але наступ, судячи з усього, провалено. ВСУ, попри переважаючі сили противника, утримали фронт.

«Українські війська зупинили наступ росіян під Авдіївкою. До того ж, вони перейшли в контратаки й успішно відкинули (ВС РФ) тепер вже не на одному, а на двох напрямках… Російські війська, що наступали з півночі в районі Степового, розбиті потужним артилерійським ударом… Вони були вимушені тікати… Водночас на південному сході, де російські прорвались тиждень тому, захопивши важливу висоту і увірвавшись в лісовий масив, українці провели серію контратак і вибили ворога, змусивши його відступити», — розповів Чернишевський.

У ході цих операцій, зазначив історик, Росія зазнала дуже важких втрат в живій силі та техніці.

«Під Красногорівкою (у ЗСУ) успіх, під Степовим успіх, під Авдіївкою безпосередньо з півдня міста успіх. Українські війська демонструють, що вони цілком здатні, перебуваючи в меншості, здобувати перемогу», — констатував Чернишевський.

Наразі Збройні сили Російської Федерації кидають значні сили, щоб захопити Авдіївку. Руйнування в цьому місті перевищили за своїм масштабом Бахмут.

Про це заявив очільник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«На жаль, Авдіївка вже з вигляду наближається до Мар’їнки. Нагадаю, що Мар’їнка — це населений пункт, який в принципі вже не існує. Він уже стертий до фундаменту. Жодної вцілілої будівлі чи напівбудівлі там немає. Ну, а Авдіївка наближається до цього», — сказав Барабаш.

За оперативною інформацією Генштабу ЗСУ, на Авдіївському напрямку противник, за підтримки авіації, не полишає спроб оточити Авдіївку. Сили оборони України завдають окупантам значних втрат.

За словами військового експерта Михайла Жирохова, російські військові почали перекидання всіх можливих ресурсів у район Авдіївки. Перед окупаційними військами стоїть завдання взяти місто до початку щорічного послання президента РФ.

Там часом керівництво Росії бреше про те, що окупанти перебувають в «активній обороні» біля Авдіївки. У Міноборони РФ хочуть приховати відсутність прогресу в наступі.

Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті йдеться, що росіяни не можуть трансформувати тактичні досягнення в оперативно значущі успіхи.

Очільник Міноборони Росії Сергій Шойгу заявив, що наступальні дії в Україні — це частина «активної оборони». Він намагається зменшити очікування щодо здатності росіян досягти важливих успіхів.

За словами аналітиків, 1 грудня Шойгу сказав, що росіяни захоплюють «більш вигідні» позиції. Він зазначив бригади, які, як припускають, діють у східних районах України.

«Російські офіційні особи навмисно вводять в оману, називаючи ці наступальні дії частиною «активної оборони», — вважають аналітики.

Експерти також зазначили, що командуванню ЗС РФ слід було б переслідувати певну оперативну мету, якби вони відкрито заявили, що намагаються захопити Авдіївку. Однак, судячи з усього, в Міноборони РФ не впевнені в здатності своїх військ трансформувати досягнення тактичного рівня в оперативно значущі успіхи.