Франція подвоїть поставку Україні 155-мм снарядів – до двох тисяч снарядів на місяць, заявив міністр Збройних сил Себастьєн Лекорню в інтерв’ю журналістам.

Він заявив, що Париж “поставить наземну техніку, необхідну для контрнаступу України”: “Таким чином, ми подвоюємо поставки 155-мм снарядів, щоб з кінця березня довести їх до 2 тисяч на місяць”, – цитує Лекорню BFM Business.

Україна активно використовує 155-мм снаряди у французьких САУ “CAESAR” і в німецьких PzH 2000.

На тлі наступу Росії, що застопорився, Захід посилено готує Україну до контрнаступу, який, за очікуваннями США, повинен розпочатися вже наприкінці весни.

Окрім передачі важкої бронетехніки, США та союзники також зосереджені на нарощуванні виробництва боєприпасів.

Вже 20 європейських країн приєдналися до проектної угоди щодо закупівлі боєприпасів 155 калібру для ЗСУ. 1 мільйон снарядів калібру 155 мм буде передано Україні протягом 12 місяців.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив на спільному онлайн-брифінгу з литовським колегою Габріелюсом Ландсбергісом у Києві.

Кулеба подякував Литві за узгодження нової європейської ініціативи щодо постачання в Україну артилерійських снарядів.

“Ми скоординували подальші кроки, як якнайшвидше поставити в Україну артилерійські снаряди в рамках цього загальноєвропейського механізму, щоб він ефективно запрацював”, – сказав Кулеба.

За словами міністра, в Україні високо цінують підписаний 20 березня проект Європейського оборонного агентства щодо спільного виробництва боєприпасів 155 калібру.

“Сьогодні, станом на зараз, до цього проекту вже приєднались 19 держав-членів Європейського Союзу та Норвегія. Тобто, 20 країн, які будуть задіяні у тій чи іншій формі у спільне виробництво надзвичайно потрібного Україні боєприпасу 155 калібру”, – додав він.

Як зазначив Кулеба, це є революційним кроком. “Усі ці країни будуть працювати над тим, щоб допомога снарядами Україні стала дійсно стратегічною”, – підкреслив міністр.

Варто зазначити, Болгарія, яка відмовляється від прямої військової допомоги Києву і участі в спільній закупівлі мільйона снарядів, що проводить ЄС, ймовірно, передасть Україні велику кількість боєприпасів через посередників. Про це заявив колишній міністр оборони Бойко Ноєв в інтерв’ю bTV .

Раніше цього місяця, як повідомляють болгарські медіа, тимчасовий уряд ухвалив рішення передати державному військовому заводу “ВМЗ-Сопот” старі боєприпаси вартістю близько 350 млн болгарський левів (близько 180 мільйонів євро). Впродовж наступних трьох років держава має отримати аналогічну кількість нових боєприпасів, згідно з рішенням уряду. Таку схему пояснюють необхідністю поновлення запасів.

Водночас Бойко Ноєв наголошує, що це “найбільше переозброєння сухопутних військ Болгарії в новітній історії”. Він переконаний, що сотні тисяч боєприпасів будуть продані ВМЗ через посередників Україні.

“Старе болгарське озброєння, швидше за все, їде в Україну. Ймовірно, продаватиметься через посередників”, – сказав Ноєв.

За його словами, така кількість зброї може переломити хід війни на окремих ділянках українського фронту.

Минулого тижня президент країни Румен Радев заявив, що Болгарія не братиме участь у спільному замовленні боєприпасів для України в рамках проекту європейських країн щодо закупівлі 1 мільйона снарядів. Ноєв наголошує, що ця його публічна заява суперечить позиції уряду щодо допомоги Україні.

“Я не впевнений, чи в цьому випадку він був точним. Він не є монархом і не має повноважень виражати суверенітет держави. Болгарія є парламентською республікою, а сувереном є Національні збори. З цієї точки зору Рада міністрів каже, що парламент має продовжувати вживати всіх заходів для подальшої військової та військово-технічної підтримки України”, – додав він.

Постачання боєприпасів Україні через посередників дозволить Радеву продовжувати публічно стверджувати, що допомога Києву не надається.