Ситуація із захопленням українських кораблів Росією може повториться, в тому числі, в країнах Балтії.  Про це в інтерв'ю «ФАКТАМ» заявив ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.

 «Якщо його (президента РФ Володимира Путіна. – ред.) Зараз не зупинити, потім подібна ситуація може скластися, наприклад, в Балтиці.  Треба терміново шукати шляхи виходу з конфлікту.  Але ще раз повторюся: виключно дипломатичним і правовим шляхом », – пояснив він.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

 За його словами, в світі розуміють, що Україна не порушувала міжнародного права і що захоплення українських кораблів в Азовському морі – це пряма агресія з боку Росії.

 «Путін зараз, по суті, перейшов до відкритої фазі війни.  У нього здали нерви.  Міжнародна політика Росії зазнає краху.  Але це дуже небезпечно », – заявив Богдан.

Окрім того, генерал зазначив, що якщо Росія не поверне катери і буксир, які атакувала на Азовському морі, Україні.

"Якщо буде згуртована єдина позиція Європейського Союзу, НАТО і США, то ескалації на Азовському морі не буде, оскільки ми зараз не можемо вести там будь-які бойові дії. Зрештою, ситуація повинна завершитися тим, що катери і буксир повинні бути повернуті українській стороні і слідувати в тому напрямку, куди вони йшли", – заявив він.

Однак якщо РФ не захоче віддавати їх назад, сказав Богдан, в такому випадку повинні бути введені відповідні санкції, тому що це вже стосується не тільки України, тоді повинні бути введені відповідні санкції, адже ситуація стосується і Заходу.

"І я хотів би нагадати про заяву Держдепу США, що Україна є центром геополітичної боротьби за майбутнє Європи. Якщо декларуються такі речі, то за цими словами повинні бути дії. Це вселяє в нас надію в те, що на Заході є розуміння божевільної загрози, яку несуть агресивні дії Росії щодо її сусідів ", – зазначив експерт.

Також він підкреслив, що після України можуть бути країни Балтії, Центральна Європа тощо.

"Це зрозуміло людині, яка більш-менш розбирається в стратегії і, особливо, історії Росії як такої, починаючи з Московії і закінчуючи Радянським Союзом і путінською Росією", – заявив генерал-лейтенант Василь Богдан.