А тепер до хороших новин — українські воїни сповільнили просування агресора. Такий висновок можна зробити зі слів військового аналітика Майкла Кларка в коментарі Sky News.
Він розповів про успіх наших на Харківському напрямку і заявив, що російські окупанти серйозно націлилися на Харківську область, і головна мета РФ — «перетягнути українські сили з інших місць».
Супротивники «намагаються розтягнути українські сили по всьому фронту», як переконаний військовий аналітик Майкл Кларк.
«Якщо росіяни дійдуть до села Липці, то можуть поставити Харків під артилерійський обстріл, тому що це в зоні дії звичайної артилерії», — зазначив експерт.
Кларк додав, що село Вовчанськ може стати початком більшого ворожого наступу, «який може піти на південь або, можливо, на схід, щоб з’єднатися з іншими силами». Аналітик додав, що захисники України сповільнили просування окупантів, перенаправивши свої найкращі підрозділи з півдня.
«Частини їхніх найкращих бригад було відправлено на північ, щоб зупинити хвилю… росіяни вже досягли того, чого хотіли, а саме — відтягли частину найкращих військ і техніки, які воюють у Часовому Яру (Донецька область, — Ред.) на півдні, що дійсно мало значення для українців», — вважає експерт.
Старший лейтенант, лицар ордена Богдана Хмельницького, колишній командир роти 47-ї бригади, експерт Аналітичної групи «Левіафан» Микола Мельник вважає, що сенс нової російської атаки на Слобожанщину полягає у спробі розпорошення резервів ЗСУ.
«Ворог розуміє, що резерви, сили та засоби у нас обмежені. Відповідно, постійно збільшуючи кількість місць зіткнення, намагається розхитати систему оборони України. Ця тактика матиме успіх, поки наші бойові частини залишатимуться укомплектованими лише на 50%, поки ми матимемо жахливі перебої з артою, поки збережеться те співвідношення сил і засобів (не на нашу користь), яке утворилося приблизно в січні-лютому 2024 року. Саме метою ще більшого розпорошення Сил оборони ворог може створити подібні до Харківського плацдарми на території Чернігівщини, Сумщини. Артилерії, техніки та живої сили у росіян вистачає», – зазначає експерт.
Панацея тут, на його думку, лише у посиленні мобілізації, переведенні всієї економіки на військові рейки, як було у лютому-березні 2022-го, у збільшенні підтримки України з боку Заходу. Без цього росіяни постійно намагатимуться збільшити довжину фронту, попереджає ветеран.
«Що стосується ймовірності російської атаки на Харків та нашої готовності до цього. Наразі слід відштовхуватися лише від офіційних заяв уповноважених на це осіб, – наголошує Микола Мельник. – Я не готовий сказати, наскільки в районі Харкова є потужні фортифікаційні споруди. Ми бачили сюжети, де є і «зуби дракона», та інші укріплення. Але наскільки така лінія є тотальною? Хочеться вірити, що ми реально готові. Поки що можна констатувати, що росіяни не застосували тих сил і засобів, які можна вважати угрупованням, здатним на захоплення Харкова. Все залежить від того, наскільки відповідально старше військове керівництво поставилося до поставлених президентом завдань щодо будівництва відповідних фортифікаційних укріплень, у тому числі на півночі України».
На фоні нового наступу РФ нас серйозно підставляють Штати.
Телеведучий, медіаексперт, політичний оглядач Сергій Дойко запевняє, що партнери з Вашингтону по наростаючій допомагали Україні відразу після російського вторгнення. Дойко задає логічне питання, можна США називати першими у світі, враховуючи той факт, що вони затягують допомогу нам, бачачи, як зараз страждає Харківщина?
Дойко підсумовує, що є чітке відчуття, що останні переговори, несподівані приїзди до Києва через ситуацію, що загострилася – це про розуміння США та Європою необхідності зробити щось конкретніше, щоб переломити ситуацію на користь України. Інакше логіка їхніх слів, цінностей, позицій похитнеться. З усіма такими, що випливають.