Політолог Володимир Фесенко у програмі “На самом деле” телеканалу “Дом” заявив, що Ротація керівного складу в українському оборонному секторі є одним із принципів забезпечення ефективності роботи профільних відомств.
“Як дипломатів змінюють. Ті, хто знайомий із дипломатичною діяльністю, знають, що дипломати у країні перебування повинні працювати три роки — це правило, іноді до чотирьох років, максимум — до п’яти. Зрідка довше. Тому що вони “вростають” у країну, а це вже небезпечно. Так само й генерал може “вростати” у свою посаду, в ті повноваження, які він має, у ті функції, якими він розпоряджається. Тому треба їх постійно міняти. Це стосується як армії, так і спецслужб” , — пояснив експерт.
На думку політолога, у Президента Володимира Зеленського “досить жорсткі вимоги до кадрової політики”, сформовані на підставі принципів ефективності роботи конкретних керівників.
“І він якщо бачить, що якийсь керівник не справляється зі своїми обов’язками, він особливо не делікатничає. Він змінює цю людину. Якщо він бачить, що ситуація більш складна, то може дати випробувальний термін. Він не змінює просто так, не тасує кадри щомісяця. Він дає певний час. Тому ефективність, пошук більш ефективних кадрів — це базовий принцип”, — сказав Фесенко.
Конфлікт між керівництвом Міністерства оборони та Збройних сил України в умовах протистояння російській агресії було вирішено за допомогою “кадрової рокіровки”, зазначив експерт.
“Відносини між Міністерством оборони та Збройними силами України. Не секрет, між їх керівниками було протистояння, був особистий конфлікт. В умовах нашого військово-політичного конфлікту з Росією це — ненормальна ситуація. Я знаю, що міністра оборони Андрія Тарана та командувача ЗСУ Руслана Хомчака мирили. І президент докладав до цього зусиль. Але, мабуть, недостатньо це вийшло, тому сталася кадрова рокіровка”, — сказав Фесенко.
За словами експерта, Президент прагне вибудувати роботу силових структур з погляду продуктивної командної роботи.
“Ось тут ще один важливий принцип — командність. Для Зеленського дуже важлива командність. Він до цього звик на попередній роботі й це дуже добре працює зараз. Якщо він бачить, що якийсь керівник або керівники не забезпечують цієї командності, надто захоплюються особистими конфліктами — він розрулює цю ситуацію. Він знімає джерела конфлікту. Повинна бути синергія”, — резюмував Фесенко.