Українське суспільство масово не відчуває ту проблематику і оцей менталітет злодійський, злодійські поняття, злодійські звичаї. А я будучи тінейджером, маленьким хлопцем, який нічого спільного не мав з цим світом, волею неволею стикався з цим світом. Ми знали ці закони, поняття, їхній кодекс злодійських правил. Всі мали стосунки з вулицею, розпочав свій виступ у Шестера Давид Сакварелідзе.

Подаємо позицію в оригіналі:

Я не хочу вам сказати, що злодії в законі завжди існували автономно, без втручання силових відомств. Їх створювали НКВД, потім у будь-якій країні, де існувала корупція у правоохоронних органах чи в тюрмах, вони почували себе завжди добре. Злодії у законі чудово розуміють стосунки з владою. Коли вони не можуть купити собі свободу, вони купляють собі квиток і добровільно покидають країну, або домовляються зі своїм дахом або там з прокуратурою, МВД чи начальниками в тюремних адміністраціях, щоб вони купили собі квитки.

Як тільки в Грузії змінилися правила, і реально почався процес очищення правоохоронних органів, МВД в основному, вони почали їхати, вони не прижилися. А ті, що залишилися, опинилися в тюрмі.

Ми всі розуміємо, що в’язниця і тюрма, вона сьогодні чорна. Це означає, що злодії контролюють тюрму. Є привілегійовані камери, є “смотрящі”, там є їхні солдати,їхня піхота. Якщо Україна зараз готова за це грунтовно і чітко взятися, я маю на увазі державний апарат, то проблему можна вирішити, я вам скажу, за місяць-два.

В Україні немає соціальної проблеми, але є проблема в тюрмах. Що стосується вулиці, в Україні п’ятнадцять злодіїв в законі.

У 2005-2006 році, коли затримували злодія тут, в Україні, наприклад, і везуть його в аеропорт, наприклад. Йому кажуть: у тебе два квитки. Один безкоштовний квиток в Грузію, а інший – сто тисяч доларів – в Грецію, наприклад. Ти вибирай, куди ти хочеш. То, звичайно, вибирали другий варіант. Бо в Грузії опинитися… ну, ми тоді з такою гордістю могли казати, що жодного злодія в законі на території Грузії вже не було. Якщо хтось і був, то в тюрмі сидів. В ізоляторії.

Нагадаємо, Найгучнішим розслідуванням Сакварелідзе в Україні стала справа “діамантових” прокурорів – кримінальна справа з обвинуваченням у хабарництві ексзаступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна та ексзаступника прокурора Київської області Олександра Корнійця.