Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс оголосить у середу про новий пакет військової допомоги Україні на суму понад 100 мільйонів фунтів (понад 115 млн євро).

Про це йдеться в повідомленні британського уряду.

В новий пакет допомоги увійдуть кошти для розмінування, обслуговування техніки та зміцнення оборони для захисту ключових об’єктів української інфраструктури.

Крім того, міністр оголосить на засіданні Контактної групи з питань оборони України в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі про пакет підтримки, який надається за рахунок Міжнародного фонду для України (IFU).

Це станеться після підписання нового контракту з раніше оголошеного пакету систем протиповітряної оборони (ППО), який передбачає надання Україні засобів ППО на суму понад 70 мільйонів фунтів (понад 81 млн євро), зокрема MSI-DS Terrahawk Paladin – платформи, здатної відстежувати та знищувати безпілотники й захищати критичну інфраструктуру.

За словами міністра оборони, під час йоого нещодавнього візиту до Києва він запевнив президента України Володимира Зеленського в тому, що Велика Британія незмінно підтримує Україну та її найнагальніші потреби.

«Сьогодні я з гордістю оголошую, що Британія разом із нашими союзниками виконує цю обіцянку, уклавши нові контракти на постачання Україні найважливіших систем ППО для захисту цивільного населення від варварських путінських бомбардувань», – заявив Шаппс.

Перед цим ексміністр оборони Британії Бен Воллес висловив віру у те, що Україна рухається до перемоги і зможе перемогти, якщо західні союзники вчасно постачатимуть необхідну для цього зброю.

Про це йдеться у його колонці у британському The Telegraph.

Воллес підкреслив той факт, як перед початком повномасштабної війни аналітики й уряди на Заході дуже недооцінили готовність і спроможність України захищатися. Проте зараз вони почали ставити під сумнів шанси України на успіх після складного й затяжного початку контрнаступу.

Ексміністр провів паралелі між моральним духом британців на початку Другої світової війни і тим, як повномасштабну війну зустріли українці та змогли здивувати світ.

«З початку літа українці знову вчаться на ходу. Їхні сили адаптують свою тактику, виносять уроки і максимально ефективно використовують подаровану нами зброю. Вони беруть британське озброєння і демонструють набагато більші успіхи, ніж очікувалося», – заявив Бен Воллес.

Він констатував, що українські захисники повільно, але впевнено пробиваються через російські лінії оборони.

«Десь це ярд за ярдом, іноді село за селом, але Україна зберігає імпульс і рухається вперед… У нас є шанс допомогти закінчити це. Російська армія тріщить. Україна освоїла нову тактику проходження жахливих мінних полів. Ракети Storm Shadow знищують російські командні пункти. Ми є свідками зародження битви за Крим. Ми повинні дати Україні допомогу, яка потрібна для перемоги», – заявив Воллес.

Ексміністр висловив впевненість, що війну проти Росії можливо виграти, і Кремль вже на порозі програшу.

«Так само як людські емоції допомагають Україні досягати успіху, емоції стали проблемою для Путіна і його злочинного режиму. Романтизовані уявлення, самолюбство і помста підштовхнули Путіна вторгнутися в Україну – і це зумовить його кінець», – наголосив Воллес.

Зазначимо те, що ексочільник підкреслив, що армія Кремля вже втратила понад 2500 танків, 6500 одиниць іншої бронетехніки та близько 300 000 особового складу пораненими або вбитими, а в російському командуванні постійно відбуваються заміни.

«Путін у відчаї чіпляється за останні дві речі, які його можуть врятувати – це час і розкол у міжнародній спільноті. Британія може щось зробити і в першому, і в другому випадку. Ми повинні допомогти Україні втримати імпульс – а це означає більше снарядів, ракети ATACMS і Storm Shadow. А найкращий спосіб втримати міжнародну спільноту згуртованою – це демонстрація успіху», – зазначає Воллес.

Україні Воллес радить переглянути масштаби мобілізації, зауважуючи, що середній вік українських військових на фронті – близько 40 років, а Росія тим часом приховано проводить масштабну мобілізацію по всій країні і знає, що пауза у бойових діях дасть можливість створити нову армію.

«Давайте не спинятися ані на день… Світ спостерігає, чи достатньо у Заходу рішучості стояти за наші цінності і засновану на правилах систему міжнародного порядку. Те, що ми зробимо зараз для України, визначить безпекову ситуацію для усіх нас на багато років наперед», – наголошує Воллес.