Секретар РНБО вважає, що особливий режим буде припинений, якщо не буде загрози військової інтервенції Росії

Воєнний стан в Україні є масштабною перевіркою готовності країни протидіяти військовій агресії ззовні, вважає секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

"Відбувається масштабна перевірка всієї системи підготовки та мобілізації країни для протидії повномасштабній військовій агресії. Ми вивчаємо сильні і слабкі місця в системі безпеки і оборони країни, і робимо відповідні висновки і корективи", – сказав він на зустрічі з главою представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Турчинов також назвав умову, за якої влада не стане продовжувати воєнний стан: відсутність загрози повномасштабного вторгнення в Україну російських військових.

Крім того, Турчинов і Вінніков обговорили необхідність негайно звільнити українських моряків і кораблі, які були незаконно захоплені і утримують в Росії.

Глава Представництва Північноатлантичного альянсу зазначив, що країни-члени наголошують на необхідності негайного звільнення українських військовослужбовців.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман також заявляв про можливість дострокового припинення воєнного стану у випадку "нормалізації ситуації".

Оркім того, 11 грудня секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов заявив у Facebook, що виступає проти посилення гендерної політики в українському законодавстві.

Його заява пов'язана з реакцією урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко на прохання депутатів Івано-Франківської обласної ради "захистити інституції сім'ї в Україні". Зокрема вона сказала, що звернеться щодо цього до СБУ.

"Хочу публічно підтримати позицію депутатів Івано-Франківської обласної ради, що виступили на захист сімейних цінностей, на захист українських дітей від пропаганди збочень. Аналогічні заяви підтримала більшість депутатів з 11 обласних та понад півсотні міських та районних рад. Упевнений, що з цією позицією можуть солідаризуватися всі представницькі органи місцевого самоврядування нашої країни", – написав він.

Турчинов уважає, що співробітники СБУ навряд чи почнуть переслідувати громадян, "яких урядова уповноважена та гендерний актив, що з гарним апетитом з'їдають мільйонні гранти, визначили як "злочинців".

iframe width="763" height="429" src="https://www.youtube.com/embed/1Nj8mDLX7BI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>