Нинішня адміністрація США підтримує тісний контакт і взаємодію з європейськими союзниками й партнерами для ефективного реагування на агресію РФ в районі Керченської протоки.

Про це заявив держсекретар США Майк Помпео в ефірі програми Fox News, стенограму якої оприлюднив у середу Державний департамент 

"Очевидно, ми спостерігали за цими інцидентами в Керченській протоці, і ми працюємо з нашими європейськими партнерами, у яких усе це сталося під боком і несе реальний ризик", – зауважив держсекретар США.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Він підкреслив, що Сполучені Штати хочуть переконатися, що європейські партнери "розуміють важливість захисту цього водного шляху та протистоятимуть росіянам у такий спосіб, який фактично призведе до стримування подібної агресії з боку В.Путіна".

Крім того, Помпео нагадав, що Сполучені Штати протистоять Росії достатньо серйозно.

"Ми поставили Україні оборонні системи озброєнь для захисту їхньої країни. Ми запровадили санкції проти більшої кількості росіян, ніж будь-яка адміністрація у недавній історії", – наголосив Державний секретар США.

Також, Помпео прокоментував відправку до Венесуели чотирьох російських військових літаків. «Потрібно назвати речі своїми іменами: два корумпованих уряди розбазарюють публічні кошти і притискають свободу, поки їх народи страждають». Варто зазначити, що така відповідь дуже не сподобалась російському уряду, проте Помпео відомий своїми рішучими та правдивими заявами, які він озвучує напряму!

Окрім того, у США назвали країни, які порушують свободу совісті, серед них є РФ. Про це йдеться в записці голови Держдепу Майкла Помпео.

«28 листопада я включив М'янму, Іран, Китай, КНДР, Пакистан, Саудівську Аравію, Судан, Таджикистан, Туркменістан і Еритрею в категорію держав, які викликають особливе занепокоєння за Законом про міжнародну релігійну свободу», – зазначає держсекретар.

Він додає, що включив Росію, Узбекистан в спеціальний список країн, влада яких відповідальні за злісні порушення свободи віросповідання ».

Вашингтон може ввести санкції проти країн з цього списку