У понеділок, тридцятого березня Верховна Рада призначила в Кабмін Дениса Шмигаля двох нових міністрів – охорони здоров’я та фінансів (Максима Степанова і Сергія Марченка відповідно). І якщо зміщення попереднього глави МОЗ Іллі Ємця було для всіх об’єктивною необхідністю, то звільнення Ігоря Уманського стало несподіванкою.
«Я б сам хотів дізнатися підстави. Коли на зустрічі з фракцією «СН» Дениса Шмигаля про це запитали, він не зміг нічого виразно пояснити. Мене на фракцію навіть не запросили, як і Ємця. А в залі потім при голосуванні не дали можливості виступити », – каже Уманський.
В цілому, він визнає: ключова причина – системний конфлікт з главою КМУ, розвивався у нього за кількома напрямками. В тому числі, навколо ініціативи звільнення глав митниці і податкової – Максима Нефьодова і Сергія Верланова, і що зараз екс-глава Мінфіну підтверджує особисто. Також – деталізує відбувалося навколо секвестру бюджету.
Як відомо, в процесі презентації Денисом Шмигалем бюджетних змін для глав фракцій, ті рознесли їх в пух і прах. Вказавши, зокрема, на неприпустимість «ручного управління». У Уманського – своя версія того, що сталося, а також своє пояснення того, чому знадобилися саме такі екстрені заходи.
«Проект секвестр не обговорювали навіть на Кабміні! Мінфін підготував драфт бюджетних змін, я переслав його президенту і прем’єру. Кажу, а тепер давайте пройдемося – що критично, чого – немає. Після – виносимо на Кабмін і з кожним міністром обговорюємо і будемо приймати рішення що так, що не так. Але прем’єр бере і розсилає цю чернетку депутатам! При цьому членам уряду чомусь не розіслав.
Вимушено, я підписую ці папери і засилають їх на Кабмін. Але уряд не засідає, збирається два рази на погоджувальну раду ВР, збирається бюджетний комітет – всі, крім Кабміну, обговорюють бюджет. І ніхто з міністрів не запитав, а що, власне, відбувається? Чому без рішення Кабміну прем’єр узгоджує з депутатами якісь цифри? », – каже він.
Місцями його розповідь досить емоційна- фактор особистої образи на главу КМУ, звичайно, присутній. Але якщо факти масштабних порушень, про які говорить Уманський – всі ці «скручування» ПДВ тощо – дійсно мають місце – правоохоронцям, очевидно, буде чим зайнятися.