Служба безпеки України завадила РФ обійти раніше запроваджені санкції щодо ремонту транспортних літаків типу “Ан”.
Про це повідомляє пресслужба СБУ у Telegram.
Так, СБУ встановила, що РФ зареєструвала фірму-“прокладку” в одній із країн Близького Сходу, яка нібито не має стосунку до Москви.
“Це дозволило б окупантам цілком “легально” обслуговувати важкі транспортні літаки по всьому світу. Втім, завдяки роботі СБУ на випередження, профільні українські відомства скасували дію сертифікату техобслуговування для іноземного “посередника” країни-агресора”, – йдеться у повідомленні.
СБУ наголошує – відтепер РФ не зможе ремонтувати свої вантажні літаки, вироблені за ліцензію ДП “Антонов”, у жодній країні.
“Це суттєво вдарить по логістиці окупантів, оскільки вони використовували понад десять важких суден типу “Ан-124” для перевезення особового складу і важкої броньованої техніки в ході повномасштабного вторгнення на територію України.
Літати їм залишилося недовго, і приземлятися буде важко”, – додали у відомстві.
Раніше Україна заарештувала 12 російських літаків вартістю понад 24 мільярди гривень.
Святошинський районний суд м. Києва заарештував дванадцять транспортних літаків Ан-124-100 “Руслан” російської авіакомпанії “Волга-Днепр”.
Про це повідомляла прес-служба юридичної фірми “Ілляшев та Партнери”, яка представляє інтереси ДП “Антонов”. Арешт накладено з метою забезпечення збереження речових доказів і подальшого відшкодування шкоди. Загальна вартість літаків становить понад 24 мільярди гривень.
“Росавіація незаконно надала право компанії, що входить в групу компаній “Волга-Днепр”, видавати сертифікати льотної придатності на “Руслани”. Фактично, протягом останніх років “Волга-Днепр” видавала сертифікати сама собі, ставлячи під загрозу безпечну експлуатацію повітряних суден, що є кричущим порушенням положень міжнародних конвенцій”, – йдеться у повідомленні.
Наразі трьом літакам заборонено виліт з Німеччини, одному – з Канади, продовжується робота щодо арештів в інших юрисдикціях.
Згідно з ухвалою суду літаки підлягають передачі в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).