FqoT1_R1-v8

Помешкання будуються, а покупців все немає. Український ринок нерухомості зазнає простою. Минув перший квартал року, а забудовники готові змагатися за будь-яку угоду, адже кількість готових придбати житло сягло найнижчої позначки.

Експертна думка схиляється до того, що така ситуація викликана коливаннями валюти на початку року. Проте відсотково на ціні це не сильно позначилося. Вартість на один квадратний метр стала нижчою усього на 15%. Очікувати більшого падіння цін на квартири теж не варто – продавці вживаного житла орієнтуються на новозабудовників.

Тобто вторинний ринок нерухомості залежний від первинного ринку. Поки забудовники не знизять ціни, то вартість на будь-яке помешкання залишатиметься в заданому ціновому діапазоні.

Продавці та ріелтори панікують через рекордне різке зниження продажів нерухомості. Вторинний ринок майже не зазнав краху, адже знаходився в стані заціпеніння. Схоже трапилося і з первинним ринком, коли продати нові квартири стало надреально та надскладно. Якщо Ви думаєте, що це якась регіональна проблема, то помиляєтеся. Кома на ринку нерухомості охопила всю Україну.

Попри таке становище, українці все ж потребують житло, а саме соціальне – однокімнатні "хрущовки" до 45 кв.м. або "гостинки" до 24 кв.м. Один метр квадратний такого помешкання обійдеться до 1,3 тисяч $. В середньому ціна на столичну квартиру такого типу буде сягати $ 60-70 тисяч $.

З кінця 2013 року на ринку нерухомості почалася пасивність. Все обгрунтовується економікою в країні. Надалі причиною стали політичні події.

До порівняння, за перший квартал забудовники збули в 2,5 рази менше житла, ніж минулого року у цей період. Щодо вторинного ринку, то тут ситуація погіршилася в два рази.

Кризові ситуації завдають ніщивних ударів і різко позначаються на будь-якому ринку. Експерти помічають тенденцію, що покупці переходять на вторинний ринок.

Забудовників це аж ніяк не тішить. Одразу збільшується ризик затягування та відкладання будівництва об’єктів. Проте висновки робити ще занадто рано. За статистикою найбільша кількість угод про продаж утворюється у період з жовтня до грудня. От тоді можна буде реально оцінити картину.

В очікуванні стабілізації ситуації були і покупці. Дефолт застав усіх зненацька. Зберігаючи свої заощадження, люди не квапилися витрачати кошти. Сплеск продажів був у період, коли ціна на долар сягла 38 грн.

Якщо не трапиться ніяких зрушень, то зниження цін сягне в районі 10%. Подальші здешевлення видаються нереальними, адже компанії забудовників в збиток працювати не будуть. Проте можна зпрогнозувати уповільнення будівництва. При подорожчанні валюти, ціни у гривні можуть трохи підскочити, дотягуючись до іноземної валюти. Дорожчають матеріали – дорожчає житло.

Нерухомість у теперішньому стані ринку повністю відповідає своїй назві. Нерухомість не рухається, немає абсолютно ніяких зрушень.

 

Автор: Валентина Рущак

Джерело: Корупція.Інфо